Po reportażu o molestowaniu w Teatrze Akademickim do akcji wkracza prokuratura. Będzie dochodzenie

Stołeczna prokuratura zareagowała na materiał "Superwizjera" dotyczący Teatru Akademickiego. Jego dyrektor Ryszard A. miał molestować podczas prób młode kobiety, głównie licealistki i studentki.

Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie Teatru Akademickiego w Warszawie. Jak ujawnił w swoim materiale "Superwizjer" dyrektor placówki w uwłaczający sposób odnosił się do kobiet, które brały udział w zajęciach.

Teatr Akademicki. Dyrektor namawiał do "aktorskiego striptizu"

- Jak zaczęłam śpiewać, to on mówi, żebym zaczęła śpiewać całą sobą. Żebym śpiewała od cipki wzwyż. Udałam, że tego nie słyszałam, on na to: "o, twarda zawodniczka". Wtedy myślałam, że to jego zabawa, że chce mnie sprawdzić - mówi w materiale "Superwizjera" jedna z uczestniczek zajęć z Ryszardem A. Niektóre z kobiet namawiał do rozbierania się i robienia "aktorskiego striptizu". - Ja ci nie doradzam, kto ma cię bzykać. Oczywiście, że bym chciał, żeby nikt, tylko ja - mówił do jednej z nich. Innej proponował, że sam się rozbierze i "będzie się przy niej pieścił".

Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. teatru

Po emisji materiału sprawą zajęła się stołeczna prokuratura. - W poniedziałek w prokuraturze w Warszawie zostało zarejestrowane postępowanie sprawdzające. Czynności sprawdzające na tym etapie będą prowadzone w kierunku czynu z artykułu 199 paragraf 1 kodeksu karnego. Chodzi w tym przypadku o nadużycie stosunku zależności i doprowadzenie nieustalonych na tym etapie kobiet do poddania się innym czynnościom seksualnym - powiedział TVN24 prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Prokurator zaznaczył, że ta kwalifikacja czynu jest "robocza". Ma ona pozwolić na podjęcie działań z urzędu. 

Pierwszym krokiem będzie analiza pełnego materiału, którym dysponuje TVN. Po analizie i wysłuchaniu relacji kobiet śledczy podejmą dalsze kroki.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Skandal seksualny w Hollywood. Molestowanie i gwałty w świecie show-biznesu. Kto został oskarżony, a kto padł ofiarą? [PODSUMOWANIE]

Więcej o: