Pożar granatowej Tesli pod Wałbrzychem. Auto doszczętnie spłonęło

Niewiele zostało z samochodu Tesla, który zapalił się na parkingu pod Wałbrzychem. Auto próbowała ratować straż pożarna.

Straż pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze Tesli w niedzielę po godzinie 17.00. Strażacy ochotnicy z Boguszowa opisują, że zostali wezwani na miejsce przez kolegów z państwowej straży pożarnej z Wałbrzycha. 

Granatowa Tesla płonęła na parkingu. - Zastaliśmy samochód już w całości objęty pożarem - relacjonują strażacy i dodają, że do pożaru Tesli przyjechał też samochód wyposażony w proszek gaśniczy ("ze względu na specyfikę pojazdu i związane z tym zagrożenie"). 

Na zdjęciach poniżej widać, że samochodu nie dało się uratować - Tesla doszczętnie spłonęła. 

Tesla - pożary i pytania o bezpieczeństwo

Do pożarów Tesli dochodziło wcześniej za granicą. Za każdym razem pojawiały się pytania, czy auta Tesla stanowią zagrożenie. Producent tłumaczył nawet ostatnio, że ryzyko pożaru Tesli jest 10 razy mniejsze niż w przypadku samochodów na benzynę.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o:
Komentarze (225)
Pożar granatowej Tesli pod Wałbrzychem. Auto doszczętnie spłonęło
Zaloguj się
 • koenzymq10

  Oceniono 103 razy 63

  Auta elektryczne morawieckiego beda mialy wbudowany napęd na gromnicę matki boskiej elektrycznej. I beda zawierzone opatrznosci. Wiec nawet narodowy ubezpieczyciel pe zet u bedzie mogl spac spokojnie

 • koenzymq10

  Oceniono 49 razy 23

  Nasze elektryczne mirawieckiego beda mialy kociol parowy wiec spoko nasze beda nietoksyczne

 • student_zebrak

  Oceniono 22 razy 16

  a taki byl ladny, amerykanski.....

 • Kapitan Flint

  Oceniono 13 razy 7

  Limuzyny w gorszym stanie ciągną z reichu na lawetach. Najważniejsze, że nie bity.

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 35 razy 7

  W rezultacie pożaru do atmosfery trafiły nie tylko nie tylko cieplarniane ale również toksyczne. A jak to jest z utylizacją zużytych akumulatorów od pojazdów elektrycznych ? Czy jest obojętna dla środowiska ? Redaktor mógłby zamiast koloru podać model tego samochodu i kraj rejestracji.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 16 razy 6

  "Producent tłumaczył nawet ostatnio, że ryzyko pożaru Tesli jest 10 razy mniejsze niż w przypadku samochodów na benzynę". Tesli jeździ może 1000 samochodów na świecie i paliło się już kilkanaście, samochodów na benzynę jeżdżą setki milionów i palą się bardzo rzadko i to zazwyczaj od niedopałka papierosów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX