Ruszyło Winobranie w Zielonej Górze. Setki spisanych przez policję, nieprzytomna 14-latka

Winobranie w Zielonej Górze to już tradycja. To także duża akcja lokalnej policji, która spisuje imprezowiczów, a czasem pomaga im wrócić do domów.

Doroczne Winobranie to impreza, która na dobre wpisała się w kalendarz Zielonej Góry, odbywa się już od kilkudziesięciu lat. Organizatorzy opisują ją jako "największe święto wina w Polsce". Tegoroczna edycja zaczęła się w sobotę 8 września i potrwa do niedzieli 16 września.

Mieszkańcy Zielonej Góry i turyści podczas Winobrania mogą na ulicach miasta skosztować wyrobów lokalnych winnic, a także wziąć udział w grach i zabawach.

Dla policji jest to pracowity czas. Winobranie 2018 tylko w weekend obstawiało 150 policjantów, którzy mieli za zadanie pilnować porządku.

Winobranie w Zielonej Górze. 112 wykroczeń, pijana 14-latka

"Gazeta Lubuska" podsumowała pierwsze 24 godziny Winobrania 2018. Według informacji lokalnej gazety, "pierwsza doba Winobrania minęła spokojnie". Interwencji policji związanych ze świętem było 125, odnotowano 112 wykroczeń. Łącznie wylegitymowano 240 osób, w tym troje nieletnich. Przy okazji udało się... zatrzymać jedną osobę poszukiwaną przez policję.

Do izby wytrzeźwień trafiło sześć osób, a cztery inne - po nadmiernym świętowaniu Winobrania - funkcjonariusze odwieźli do domów. Policjanci zajęli się też pijaną do nieprzytomności 14-latką, która leżała na deptaku.

Więcej o: