Ruszyło Winobranie w Zielonej Górze. Setki spisanych przez policję, nieprzytomna 14-latka

Winobranie w Zielonej Górze to już tradycja. To także duża akcja lokalnej policji, która spisuje imprezowiczów, a czasem pomaga im wrócić do domów.

Doroczne Winobranie to impreza, która na dobre wpisała się w kalendarz Zielonej Góry, odbywa się już od kilkudziesięciu lat. Organizatorzy opisują ją jako "największe święto wina w Polsce". Tegoroczna edycja zaczęła się w sobotę 8 września i potrwa do niedzieli 16 września.

Mieszkańcy Zielonej Góry i turyści podczas Winobrania mogą na ulicach miasta skosztować wyrobów lokalnych winnic, a także wziąć udział w grach i zabawach.

Dla policji jest to pracowity czas. Winobranie 2018 tylko w weekend obstawiało 150 policjantów, którzy mieli za zadanie pilnować porządku.

Winobranie w Zielonej Górze. 112 wykroczeń, pijana 14-latka

"Gazeta Lubuska" podsumowała pierwsze 24 godziny Winobrania 2018. Według informacji lokalnej gazety, "pierwsza doba Winobrania minęła spokojnie". Interwencji policji związanych ze świętem było 125, odnotowano 112 wykroczeń. Łącznie wylegitymowano 240 osób, w tym troje nieletnich. Przy okazji udało się... zatrzymać jedną osobę poszukiwaną przez policję.

Do izby wytrzeźwień trafiło sześć osób, a cztery inne - po nadmiernym świętowaniu Winobrania - funkcjonariusze odwieźli do domów. Policjanci zajęli się też pijaną do nieprzytomności 14-latką, która leżała na deptaku.

Więcej o:
Komentarze (116)
Ruszyło Winobranie 2018 w Zielonej Górze. Setki spisanych, nieprzytomna 14-latka
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 49 razy 35

  <<< Doroczne Winobranie to impreza, która na dobre wpisała się w kalendarz Zielonej Góry, odbywa się już od kilkudziesięciu lat. >>>

  A konkretnie co najmniej od 1842 ;-)
  Pzdr

 • Czesław Rosomak

  Oceniono 44 razy 32

  Już go sadzają anioły stróże
  I mu puszczają reflektor w oczy.
  - Przyznaj się - mówią - lepiej od razu
  Gdzieś coś nagrzeszył; z kim i za ile,
  A nie - to damy ciebie do gazu,
  Albo każemy zjeżdżać po pile!
  Dreptak zasłonił dłonią rozporek
  Na myśl o owym z piły zjeżdżaniu...
  - Grzeszyłem - mówi - z Cesią Cieciorek
  W Zielonej Górze, na winobraniu!

 • alighator2x

  Oceniono 50 razy 18

  proszę. bawi się całe miasto i region, a policji w liczbie 150 sztuk. na miesięcznicach kulsonów było 10 razy tyle przy miażdżąco mniejszej frekwencji imprezowiczów

 • semm1

  Oceniono 39 razy 17

  150 policjantow na cale miasto a w Warszawie na 150 krzyczacych konstytucja 2 tys...

 • lupus.y

  Oceniono 26 razy 8

  Mieszkam w ZG. Czasem na ulice wylegają tłumy "pod wpływem". I jakoś nie ma dantejskich scen, jakoś 150 policjantów daje sobie radę z... kilkunastoma tysiącami rozochoconych ludzi w 'kluczowych" momentach...

 • spyderman2

  Oceniono 14 razy 6

  na pielgrzymce uchlała się winem mszalnym 14 latka a poseł pienta z pis, wzorowy katolik i moralista uwiódł obietnicami sutej pensji kobietę cudzołożąc z nią regularnie. ot pisia wolska na wzór ruski

 • muzoman

  Oceniono 26 razy 6

  Wino, muzyka i śpiew. Hasło to od dziesięcioleci przyświeca zielonogórzanom. Kielich wina i miodu potem do korowodu, hej Winobranie.... Zabawa trwa cały tydzień.

 • rezun-one

  Oceniono 6 razy 4

  Tylko Jojo twierdzi że impreza Owsiaka to podwyższone ryzyko, winobranie to jak procesja Bożego Ciała. Co ten minister ma w głowie, chyba gniją w wysłotki winogronowe?

 • wawka3791

  Oceniono 6 razy 4

  ...bo po winie cnota ginie...powiedział wielebny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX