Wakacje się skończyły, ale czarna seria trwa. Tylko w sobotę utonęło sześć osób

W sobotę utonęło sześć osób - podało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od początku sezonu woda zabrała życie 375 osobom.

Do jednego z tragicznych wypadków doszło w sobotę w Ustce. W Bałtyku utonęło dwóch mężczyzn, trzeciego, który ruszył im z pomocą udało się uratować.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze apeluje o rozsądek i o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Przestrzega, by nie wchodzić do niej po alkoholu czy po posiłku, stosować się do poleceń ratownika i nie wypływać zbyt daleko od brzegu.

Jak podaje RCB od początku sezonu, czyli od 1 kwietnia, utonęło w Polsce 375 osób.

Więcej o:
Komentarze (25)
W sobotę utonęło w Polsce sześć osób
Zaloguj się
 • tony516

  Oceniono 18 razy 12

  Podobno w bieszczadach nasi włodarze ustawili magiczny krzyż ktory dzięki swojej mocy będzie dezaktywował prądy morskie i tworzył niewidzialną barierę która ma chronić kąpiących sie rodaków. Sygnał będzie tak silny że dotrze nad samo morze i przy okazji będzie nadawać internet. Nie wiem jak wy ale ja głosuję na pis.

 • yaspiman

  Oceniono 13 razy 7

  oni chyba poważnie potraktowali to, że jest przeludnienie.

 • aldo666

  Oceniono 6 razy 6

  mam nieodparte przeświadczenie że jak wyschną wszystkie morza oceany i jeziora to Janusze w dalszym ciągu będą się topić

 • aldo666

  Oceniono 5 razy 5

  jak się zadufani w sobie pijani Janusze potopią to przynajmniej jakość genów się w Polsce polepszy

 • aldo666

  Oceniono 7 razy 5

  topią się bo od dieciňstwa ktoś im prał mózgi że możliwe jest chodzenie po wodzie
  a nauka pływania to zabobony bożka Swarożyca

 • stefffon

  Oceniono 5 razy 5

  dopóki tyle państwo będzie zarabiać na alkoholu, dopóty nie będzie z tym problem robić, utonięcia, wypadki samochodwe... ważna jest żebb była kasa dla pedorydzyków

 • shtalman

  Oceniono 9 razy 5

  Jeszcze 12 osób (a będzie) i znów mamy dwa pełne rozbite TU154, wzorowy katolicki naród zyebów trenuje chodzenie po wodzie z marnym skutkiem

 • zgryz3

  Oceniono 5 razy 5

  Może skończcie już z tymi jałowymi apelami, które z nudów odfajkowujecie i które kówno dają, a zacznijcie krzyczeć na całą Polskę, żeby nikt nie mógł ukończyć podstawówki bez egzaminu praktycznego z DOBREJ umiejętności pływania. Wyrabianiem tej umiejętności - zamiast gadania - powinno się zająć państwo. Cito!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX