Pogoda na nadchodzący tydzień. Ciepło jeszcze z nami zostanie, będzie nawet 28 stopni

W ciągu nadchodzącego tygodnia pogoda raczej się nie popsuje. Wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze cieplej. W środku tygodnia możemy się cieszyć nawet 27-28 stopniami.

Pogoda we wrześniu na razie nie daje nam powodów do narzekań. Dni zwykle są ciepłe i pełne słońca. Zgodnie z prognozami w ciągu najbliższego tygodnia pogoda powinna być nadal łaskawa.

Pogoda na cały tydzień. Będzie bardzo ciepło

Według meteorologów za wysoką temperaturę może odpowiadać wyż, nadchodzący znad Atlantyku. To, że w przyszłym tygodniu będzie ciepło potwierdza m.in. portal meteoprognoza.pl. "Czeka nas tydzień spokojny w pogodzie i bardzo ciepły, choć poranki miejscami mgliste. Od środy zwłaszcza na południu napływać ma z południa gorące powietrze" - czytamy w serwisie.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek wysokiej temperatury jeszcze możemy nie odczuć. Termometry wskażą od 20-21 stopni na Podlasiu i częściowo na Warmii i Mazurach do 25 st. w województwie lubuskim. Ciepłem będą się cieszyć przede wszystkim mieszkańcy zachodniej części kraju, ale słonecznie będzie w całej Polsce.

Jak podaje TVN Meteo sytuacja może się zmienić we wtorek. Tego dnia pogodnie będzie tylko w południowych regionach Polski. Do tego możliwe są przelotne opady deszczu. W środku dnia temperatura na poziomie 25 stopni będzie rzadkim zjawiskiem. Powinniśmy się raczej spodziewać, że słupki rtęci zatrzymają się na 21-22 stopniach.

We wtorek nawet 28 stopni

Wtorek jednak będzie w nadchodzącym tygodniu wyjątkiem. Już w środę pogoda ulegnie znacznej poprawie. Ciepło będzie w całym kraju, ale najwięcej powodów do radości będą mieli mieszkańcy zachodnich regionów. W województwach: lubuskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim czy opolskim można się spodziewać nawet 28 stopni. Według aplikacji Windy w Zielonej Górze po południu ma być nawet 28 st. Podobne temperatury możemy zobaczyć w prognozie na pogodynka.pl, serwisie pogodowym IMGW. 

Sprawdź pogodę na poniższej mapie:

W środę chłodniej będzie na wschodzie, ale nie ma co narzekać. Termometry wskażą ok. 25 stopni. Chłodniej może być w okolicach Suwałk i Zamościa.

Czwartek też ciepły

Ciepły będzie również czwartek, choć tego dnia chłodniej może być na północy. Na wybrzeżu temperatura spadnie poniżej 20 stopni. Chłodniej może być też w Wielkopolsce i województwie warmińsko-mazurskim. Na południu z kolei termometry mogą wskazać 27 stopni. Dotyczy to przede wszystkim Dolnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego.

Pod koniec tygodnia ochłodzenie

Układ "chłodno na północy, ciepło na południu" utrzyma się też w piątek. Niestety weekend może być już chłodniejszy. W sobotę w większości regionów Polski temperatura może nawet nie przekroczyć nawet 20 stopni Celsjusza. Sytuacja ulegnie poprawie w niedzielę, gdy ponownie od zachodu przyjdzie do nas ciepło. Tego dnia termometry wskażą maksymalnie 23 st.

Więcej o:
Komentarze (13)
Pogoda na najbliższy tydzień. Ciepło jeszcze z nami zostanie, nawet 28 stopni
Zaloguj się
 • fioletowy_pingwin

  Oceniono 8 razy 6

  Kto sie cieszy z 28 stopni we wrzesniu? Chyba tylko Janusze teskniacy za Chorwacja. Nikt nie chce takiej pogody, 24 stopnie to zdecydowanie wiecej niz wystarczajaco. To ma byc dobre dziennikarstwo? Sztuczna radosc z beznadziejnie wysokiej temperatury, zamiast zaloby ;)

 • gromek1

  Oceniono 4 razy 2

  bo w krajach trzeciego świata nie ma zimy. słuszną linię ma nasza władza!

 • fragola50

  Oceniono 6 razy 2

  Pogoda na wtorek: "Powinniśmy się raczej spodziewać, że słupki rtęci zatrzymają się na 21-22 stopniach.
  We wtorek nawet 28 stopni" - wciąż niedbalstwo redakcyjne..

 • gramic

  Oceniono 1 raz 1

  artykuł nieobiektywny. Oto cytat z portalu meteo.pl pod którym się podpisuję:" Musimy też mieć świadomość, że deszcz i burze stanowiły zawsze i stanowią nadal nieodłączny atrybut lata, niestety przez popularne media naznaczone piętnem brzydkiej pogody, tak jak gdyby natura miała służyć li tylko plażowiczom i innym urlopowiczom."

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 6 razy 0

  "W środku tygodnia możemy się cieszyć nawet 27-28 stopniami" - no niestety dla mnie temperatura powyżej 22 stopni to żaden powód do radości...

 • kresedebarg

  Oceniono 3 razy -1

  A zaraz po upałach od razu -10

 • cichwoda

  Oceniono 6 razy -2

  tefałen łże

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX