Pogoda na nadchodzący tydzień. Ciepło jeszcze z nami zostanie, będzie nawet 28 stopni

W ciągu nadchodzącego tygodnia pogoda raczej się nie popsuje. Wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze cieplej. W środku tygodnia możemy się cieszyć nawet 27-28 stopniami.

Pogoda we wrześniu na razie nie daje nam powodów do narzekań. Dni zwykle są ciepłe i pełne słońca. Zgodnie z prognozami w ciągu najbliższego tygodnia pogoda powinna być nadal łaskawa.

Pogoda na cały tydzień. Będzie bardzo ciepło

Według meteorologów za wysoką temperaturę może odpowiadać wyż, nadchodzący znad Atlantyku. To, że w przyszłym tygodniu będzie ciepło potwierdza m.in. portal meteoprognoza.pl. "Czeka nas tydzień spokojny w pogodzie i bardzo ciepły, choć poranki miejscami mgliste. Od środy zwłaszcza na południu napływać ma z południa gorące powietrze" - czytamy w serwisie.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek wysokiej temperatury jeszcze możemy nie odczuć. Termometry wskażą od 20-21 stopni na Podlasiu i częściowo na Warmii i Mazurach do 25 st. w województwie lubuskim. Ciepłem będą się cieszyć przede wszystkim mieszkańcy zachodniej części kraju, ale słonecznie będzie w całej Polsce.

Jak podaje TVN Meteo sytuacja może się zmienić we wtorek. Tego dnia pogodnie będzie tylko w południowych regionach Polski. Do tego możliwe są przelotne opady deszczu. W środku dnia temperatura na poziomie 25 stopni będzie rzadkim zjawiskiem. Powinniśmy się raczej spodziewać, że słupki rtęci zatrzymają się na 21-22 stopniach.

We wtorek nawet 28 stopni

Wtorek jednak będzie w nadchodzącym tygodniu wyjątkiem. Już w środę pogoda ulegnie znacznej poprawie. Ciepło będzie w całym kraju, ale najwięcej powodów do radości będą mieli mieszkańcy zachodnich regionów. W województwach: lubuskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim czy opolskim można się spodziewać nawet 28 stopni. Według aplikacji Windy w Zielonej Górze po południu ma być nawet 28 st. Podobne temperatury możemy zobaczyć w prognozie na pogodynka.pl, serwisie pogodowym IMGW. 

Sprawdź pogodę na poniższej mapie:

W środę chłodniej będzie na wschodzie, ale nie ma co narzekać. Termometry wskażą ok. 25 stopni. Chłodniej może być w okolicach Suwałk i Zamościa.

Czwartek też ciepły

Ciepły będzie również czwartek, choć tego dnia chłodniej może być na północy. Na wybrzeżu temperatura spadnie poniżej 20 stopni. Chłodniej może być też w Wielkopolsce i województwie warmińsko-mazurskim. Na południu z kolei termometry mogą wskazać 27 stopni. Dotyczy to przede wszystkim Dolnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego.

Pod koniec tygodnia ochłodzenie

Układ "chłodno na północy, ciepło na południu" utrzyma się też w piątek. Niestety weekend może być już chłodniejszy. W sobotę w większości regionów Polski temperatura może nawet nie przekroczyć nawet 20 stopni Celsjusza. Sytuacja ulegnie poprawie w niedzielę, gdy ponownie od zachodu przyjdzie do nas ciepło. Tego dnia termometry wskażą maksymalnie 23 st.

Więcej o: