Tragedia w Ustce. Dwóch mężczyzn utopiło się w Bałtyku. Trzeci ruszył na pomoc i też zaczął tonąć

W sobotę w Ustce utopiły się dwie osoby. Trzeciego tonącego w Bałtyku udało się uratować. To kolejna tragedia na Pomorzu w tym tygodniu.

Sezon wakacyjny już się skończył, ale nad Bałtykiem wciąż dochodzi do tragedii. W sobotę około godz. 12 służby ratunkowe podjęły akcję w Ustce po zgłoszeniu, że dwie osoby topią się w Bałtyku. Jak informuje RMF FM, po trzydziestu minutach udało się odnaleźć jedną osobę, później kolejną. Od razu przystąpiono do reanimacji, jednak nie udało się ich uratować.

Według wstępnych informacji Radia Gdańsk mężczyźni w wieku 41 i 79 lat kąpali się w Bałtyku przy niestrzeżonej plaży, około 200 metrów od brzegu. Ze wstępnych doniesień wynika, że mogli być spokrewnieni. Szczegółów na razie nie podano, bo policja dopiero bada okoliczności tragedii w Ustce.

Ratownicy wracający po akcji w Ustce do bazy pomogli innej topiącej się osobie - mężczyźnie, który sam ruszył na pomoc tonącym 41- i 79-latkowi.

To kolejny taki przypadek na Pomorzu w tym tygodniu. W środę 5 września w Łebie utonęła 18-latka, jej rówieśniczkę udało się uratować. Z kolei 21-latek, który kąpał się z nimi, wciąż nie został odnaleziony.

Więcej o:
Komentarze (49)
Tragedia w Ustce. W Bałtyku utonęły dwie osoby, trzecią udało się uratować
Zaloguj się
 • piotrm74

  Oceniono 25 razy 19

  79 letni gostek utonął 200 metrów od brzegu.... serio....? 200 metrów od brzegu???

 • wu-du

  Oceniono 18 razy 10

  Zastanawia mnie jedna rzecz. Czemu piszecie w koło o topiących się ludiach, ale tylko w Bałtyku? Ktoś kto utopił się w jeziorze w województwie np. małopolskim jest mniej ważną informacją?

 • uliczniczka20

  Oceniono 10 razy 10

  Qrza twarz. Następni.

 • heliheli

  Oceniono 15 razy 7

  79 latek plywa gdzie chce ! kto mu zabroni ??

 • nemo1946

  Oceniono 31 razy 7

  To,że tyle ofiar kąpieli w kraju to dramat...ale to,że tyle ofiar głosuje na PiS to tragedia narodowa....

 • monikaaleksandra

  Oceniono 12 razy 6

  Proponuję drogą ustawy zakończyć już lato. Ogłaszamy w tył zwrot i idziemy na grzyby. Lasy jeszcze są.

 • Jan Gabrysiak

  Oceniono 14 razy 6

  79-latek utonąl...szkoda niedługo olimpiada...wielki szacunek za kondychę 200m wplaw HO..HO...../ a może łyknał mocarza...//hm tak dobry szkoda...

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 12 razy 4

  Padają jak muchy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX