Pogoda w sobotę. Nadejdzie ochłodzenie, w całym kraju poniżej 25 stopni Celsjusza

W sobotę będzie chłodniej niż w ostatnich dniach. Pogoda przyniesie maksymalną temperaturą na poziomie 24 stopni. W wielu miejscach może popadać.

Według prognoz pogody sobota będzie chłodniejsza niż poprzednie dni. Termometry nie wskażą więcej niż 24 stopnie. A i taka temperatura będzie raczej wyjątkiem niż normą - mogą się jej spodziewać tylko mieszkańcy Podlasia. Nieco chłodniej będzie na Mazowszu, Opolszczyźnie w województwie lubuskim i na Dolnym Śląsku. Tam możemy spodziewać się temperatury w okolicach 23 stopni. 

Pogoda w sobotę. Będzie chłodniej

W pozostałych częściach kraju będzie chłodniej. Temperatura będzie wahała się między 20 a 22 stopniami Celsjusza. Zdecydowanie chłodniej może być na Podkarpaciu, gdzie miejscami temperatura może spaść poniżej 20 stopni (według mapy pogodowej Windy w Rzeszowie wyniesie jedynie 18 stopni, podobnie będzie w Zakopanem).\

Sprawdź aktualna pogodę na poniższej mapie

Deszcz i burze

Do tego dochodzą opady deszczu, które mogą nawiedzić m.in. Łódź, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów, Zakopane i Przemyśl. Dla trzech województw IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami. Dotyczą one Podkarpacia, woj. świętokrzyskiego i Małopolski.

Więcej o: