Poniżanie, wyzwiska i przypalanie. Grupie nastolatek z Siedlec przewodziła 12-latka

Grupa nastolatek z Siedlec znęcała się nad rówieśnikami. Poniżanie, wyzwiska, przypalanie papierosami wyszły na jaw, kiedy dzieci pochwaliły się swoim zachowaniem w sieci.

Bulwersującą sprawę gangu nastolatek ujawnili dziennikarze programu "Uwaga!" w TVN

Na nagraniu widać jak grupa dziewczynek znęca się nad swoja koleżanką. Ofiara musi klęczeć, jest poniżana. Trudno uwierzyć, ale grupą kierowała 12-letnia Amelia. To ona zorganizowała gang, który napadał na słabsze dzieci i pastwił się nad nimi. Ofiary były poniżane, bite, opluwane i nagrywane. Nastolatka pociągnęła za sobą aż osiem koleżanek.

Ofiarą, którą widać na filmie, jest Olga. Dziewczyna prawdopodobnie już wcześniej padła ofiarą przemocy ze strony nastolatek. Na jej skórze są blizny. Na Facebooku pod adresem dziewczynki, padały wulgarne wyzwiska. Dziewczynka nie była jedyną ofiarą grupy. Nastolatki pastwiły się także nad kolegami z osiedla.

Amelia, to uczennica jednej z siedleckich podstawówek. Do grupy włączyła także starsze koleżanki. Nagrywane filmy, nastolatki rozsyłały rówieśnikom, co dodatkowo miało poniżać ich ofiary. One same swoim zachowaniem, miały wzbudzać szacunek wśród starszych kolegów.

Informacje o upowszechnieniu filmu dotarły do pedagogów. Szkoła Amelki nie chciała jednak rozmawiać na temat wcześniejszych kłopotów wychowawczych z uczennicą. Wśród agresorek na filmie, rozpoznano jeszcze jedną uczennicę tej szkoły.

Po informacjach od policji, sprawa przemocy trafiła do prokuratury oraz sądu rodzinnego. Postępowanie jest jednak niejawne.