Niedziele handlowe 2018. Czy jutro supermarkety będą otwarte?

9 września nie będzie niedzielą handlową. Oznacza to, że zarówno galerie handlowe, jak i popularne sklepy wielobranżowe, takie jak Biedronka, Lidl czy Tesco, będą zamknięte.

Jeżeli nasze lodówki świecą pustkami, warto zrobić zakupy jeszcze dzisiaj.

Niedziele handlowe 2018. Dlaczego 9 września jest niedzielą wolną od handlu?

To, która niedziela jest niedzielą handlową, a która nie, precyzuje ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę, przyjęta 10 stycznia 2018 przez prezydenta Andrzeja Dudę. Odkąd ustawa weszła w życie, a więc od marca tego roku, niedziele handlowe wypadają dwa razy w miesiącu. Które spośród czterech niedziel są niedzielami handlowymi? Niemal we wszystkich przypadkach niedzielami handlowymi są pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Jedynymi wyjątkami od tej zasady są miesiące, gdy wypadają ważne święta kościelne lub państwowe. Przykładem może być tegoroczny grudzień, kiedy będziemy mogli zrobić zakupy podczas czterech niedziel handlowych.

Niedziele handlowe i niehandlowe. W jakich sklepach można zrobić zakupy pomimo zakazu?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe obowiązuje tylko niektórych sprzedawców. Zgodnie z obowiązującym prawem, otwarte mogą być sklepy, które zostały wyszczególnione w 32-punktowej liście wyjątków. Kto może sprzedawać, bez względu na to, czy jest niedziela handlowa, czy też nie? Przede wszystkim aptekarze, kwiaciarze i sprzedawcy pracujący w piekarniach, na stacjach benzynowych oraz w placówkach pocztowych. W niedziele niehandlowe otwarte mogą być także wszelkiego rodzaju punkty gastronomiczne, a więc restauracje, kawiarnie, lodziarnie czy cukiernie, oraz placówki, które oferują sprzedaż produktów i usług związanych z kulturą, turystyką i wypoczynkiem. Oznacza to, że w każdą niedzielę możemy wypożyczyć rower, kupić pamiątki lub pójść do kina, nawet jeśli to ostatnie znajduje się na terenie galerii handlowej.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe. Czy jutro otwarte będą supermarkety?
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 15 razy 15

  Przekonaliscie mnie!!!!

  Trzeba zamknac sklepy we WSZYSTKIE niedziele.... bo wtedy nie bedziemy bombardowani idiotycznymi reklamami sklepow i bota o pseudonimie UZ od czwartku do soboty....

  Sklepy beda zamkniete we wszystkie niedziele.... i choooooj!!!! nie bedzie juz glupiego pisania ze znakiem zapytania... otwarte czy nie otwarte...

 • kann2

  Oceniono 13 razy 11

  Czy ktoś może mi wyjaśnić, co takiego zmieniło się w tym temacie od czasu napisania ostatniego artykułu, czyli dziś o godz. 7? Poprzedni był o 4 rano. Wcześniejsze w czwartek i wczoraj. Nic się nie zmieniło od czwartku, a temat jest wałkowany od wielu tygodni w stałym układzie: teksty w czwartek, piątek, trzy razy w sobotę i ostatni raz w niedzielę.
  Przyznajcie się, że wzięliście kasę za wymienianie sieci handlowych. Tylko dlaczego nie pojawia się wzmianka, że artykuł jest sponsorowany i ma charakter reklamowy? A art. 36 Prawa prasowego zakazuje takich nieetycznych praktyk. Mam nadzieję, że UOKiK dobierze się wreszcie wam do d...

 • Jan Kowalski

  Oceniono 16 razy 6

  Polskie, niemieckie, żydowskie, francuskie i portugalskie sklepy koncentracyjne będą jutro zamknięte.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 20 razy 6

  Wy już naprawdę nie macie czym serwisu zapchać? Dugołencko niech cycki pokaże.

 • remislanc

  Oceniono 26 razy 6

  Mamy nadzieję, że niedługo WSZYSTKIE niedziele będą wolne dla pracowników tesco, sresco, żabki, biedronki, stonki i oszołoma.

 • atmt

  Oceniono 9 razy 5

  "Niedziele handlowe: czy jutro otwarte będą sklepy?
  "Niedziele handlowe: czy jutro sklepy będą otwarte?"
  "Niedziele handlowe: czy sklepy jutro będą otwarte?"
  "Niedziele handlowe: czy sklepy będą otwarte jutro?"
  "Niedziele handlowe: czy jutro będą sklepy otwarte?"
  "Niedziele handlowe: czy jutro będą otwarte sklepy?"
  "Niedziele handlowe: czy jutro otwarte sklepy będą?"
  "Niedziele handlowe: czy otwarte będą sklepy jutro?"
  "Niedziele handlowe: czy otwarte będą jutro sklepy?"
  "Niedziele handlowe: czy będą jutro otwarte sklepy?"
  "Niedziele handlowe: czy będą jutro sklepy otwarte?"
  "Niedziele handlowe: sklepy jutro otwarte będą czy?"
  Aaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrhhhhhhhhh!!!

 • janusz_z_rabki

  Oceniono 7 razy 3

  A co z Carrefourem? Czy też będzie zamknięty? PILNE!

 • mietasek1967

  Oceniono 11 razy 3

  W wyborczej jest taka epidemia zarazy która chce zbuntować Polaków w sprawie niedziel handlowych . Ostatnio czytałem , że to samo zrobią Włosi z niedzielami co Polacy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX