Pogoda w piątek. Pochmurno, na zachodzie burze i deszcz. Jedyny plus: będzie ciepło [POGODA NA DZIŚ]

Pogoda w piątek zapowiada się na stosunkowo ciepłą, choć nad całą Polską występować będzie zachmurzenie. W kilku miejscach może popadać, a na zachodzie możliwe są burze.

Według prognoz pogody piątek będzie przebiegał przede wszystkim pod znakiem sporego zachmurzenia. Chmury nie wpłyną jednak na temperaturę: w całym kraju będzie co najmniej 20 stopni Celsjusza.

Najcieplej będzie na północy i zachodzie kraju, gdzie według serwisu Windy, będzie do nawet 26 stopni Celsjusza. Tyle wskażą termometry w Gorzowie Wielkopolskim i Olsztynie. Między 25 a 23 stopnie Celsjusza będzie z kolei w Szczecinie, Suwałkach czy Gdańsku. Podobna temperatura wystąpi też w Warszawie i Krakowie (23 stopnie).

Chłodniej będzie na wschodzie: 21 stopni w Białymstoku czy 20 w Zamościu.

Pogoda w piątek. Deszcz na południowym wschodzie

Według prognoz pogody TVN Meteo mimo sporego zachmurzenia nad Polską, tylko w kilku miejscach może popadać. Największe prawdopodobieństwo opadów obejmuje południowy wschód kraju, województwa lubelskie i podkarpackie.

Deszcz wystąpić może też na zachodnich krańcach Polski, m.in. w okolicach Szczecina i Zielonej Góry. Tam także przewiduje się wystąpienie burz, dotyczy to praktycznie całego województwa lubuskiego, zachodniej części dolnośląskiego i sporej części zachodniopomorskiego.

Więcej o pogodzie na pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: