Prognoza pogody na najbliższy tydzień. Lato nas nie opuszcza. Cały czas ciepło i słonecznie

Pogoda przez cały tydzień będzie jeszcze letnia, nie grozi nam nadejście jesieni. Najniższe temperatury nad Bałtykiem, od 17 stopni C, najwyższe w Poznaniu i Wrocławiu, do 25 stopni C.

W najbliższym tygodniu pogoda bez niespodzianek. Niemal w całej Polsce słonecznie z lekkim zachmurzeniem. Deszcze przelotne i lokalne. Pierwsza połowa września nadal bardzo ciepła. Temperatura w całym kraju wyniesie od 17 nad morzem, do 25 stopni C na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce.

Pogoda w kluczowych regionach

W Warszawie temperatura przez cały tydzień będzie wynosić około 24 stopni C. Jedynie we wtorek nieco chłodniej - 21 stopni. Niemal identyczna pogoda w Krakowie - od 22 do 24 stopni. W Łodzi tylko jeden dzień chłodniejszy - we wtorek temperatura wyniesie 20 stopni C. We Wrocławiu i Poznaniu w najbliższych dniach od 25 do 21 stopni C. Tradycyjnie chłodniej na Pomorzu - od soboty temperatura będzie wynosiła od 18 do maksymalnie 22 stopni. Podobnie w Trójmieście - od 17 do 21 stopni, a we wtorek deszcz.

Pogoda stabilna przez cały tydzień

Na razie nie należy się obawiać nadejścia jesieni. Meteorolodzy oceniają, że ciepło i sucho będzie nie tylko we wrześniu, ale również w październiku. Przed nadejściem astronomicznej jesieni 23 września nie powinniśmy spodziewać się zmiany temperatury.

Pogoda. Bez burz i ostrzeżeń

Meteorolodzy nie przewidują żadnych gwałtownych zjawisk pogodowych w tym tygodniu. Na najbliższe trzy dni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał żadnych ostrzeżeń meteorologicznych i hydrologicznych. 

Pogodę możesz śledzić na bieżąco na stronie POGODA.GAZETA.PL.

Więcej o: