Zbigniew Ziobro przejmuje sprawę Iwony Wieczorek. Śledczy badają materiał dowodowy

Śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek pozostaje umorzone, jednak niewykluczone, że będzie wszczęte ponownie. Prokuratura Krajowa zabrała się za badanie materiału dowodowego pod kątem jego kompletności.

Podległa Zbigniewowi Ziobrze Prokuratura Krajowa nie ogłaszała, że zajęła się sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek - dziennikarz Janusz Szostak dowiedział się o tym przez przypadek - podaje Onet.pl. W rozmowie z portalem powiedział, że gdy badał część akt w gdańskiej prokuraturze, dowiedział się, że są one niekompletne. Okazało się, że niektóre tomy trafiły do Prokuratury Krajowej. 

Prokuratura Krajowa zajmie się sprawą Iwony Wieczorek

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik potwierdziła, że prokuratura zajmuje się sprawą. - Uznano, że sprawa winna zostać zbadana w Prokuraturze Krajowej pod kątem kompletności materiału dowodowego - powiedziała w rozmowie z Onetem. Zaznaczyła, że niewyjaśniona sprawa zaginięcia kobiety w 2010 roku często pojawia się w mediach.

Śledczy w Warszawie będą badać akta i sprawdzać, czy nie popełniono błędów. Ma to potrwać najpóźniej do października. Śledztwo może zostać wszczęte ponownie - ale tylko, jeśli pojawią się nowe okoliczności. 

Iwona Wieczorek - tajemnicze zniknięcie

19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku, gdy wracała z imprezy w jednym z sopockich klubów. Po kłótni ze znajomymi wyszła z lokalu i zdecydowała się na samodzielny powrót do domu. Monitoring miejski zarejestrował ją po raz ostatni, gdy szła deptakiem w okolicy Jelitkowa, skąd miała około 20 minut do domu. Od tamtej pory słuch po niej zaginął. Prokuratura umorzyła sprawę, jednak policja wciąż bada okoliczności jej zaginięcia.

Ostatnio media obiegły rewelacje detektywów z prywatnej agencji Lampart Group. Według nich Iwona Wieczorek mogła zostać porwana przez pracowników firmy sprzątającej. Według śledczych z gdańskiej prokuratury "wszystkie okoliczności przedstawione w przesłanych materiałach zostały zweryfikowane i nie doprowadziły do ustalenia związku wskazywanych osób z zaginięciem Iwony Wieczorek." Agencja nie daje za wygraną i nadal próbuje udowodnić swoją tezę.

Więcej o:
Komentarze (63)
Sprawa Iwony Wieczorek. Prokuratura Krajowa bada materiał dowodowy
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 33 razy 15

  Ziobro przejmuje sprawe? Bez zartow, ten niekompetentny nieudacznik nie byl w stanie przejsc aplikacji prokuratorskiej, wiec jak moze on przejac jakas sprawe.

 • spyderman2

  Oceniono 28 razy 12

  cześć pisie komuszki?
  jak to jest że żona zera odkąd ten jest przy korycie piastuje wyłącznie dyrektorskie stanowiska w państowwych spółkach a wcześniej była zwykłym kocmołuchem

 • dvla

  Oceniono 24 razy 12

  Najlepiej się zająć tymi którzy mataczyli od początku ale po tylu latach już się raczej nie da nic ustalić.
  Tak jak dysk z Amber Gold zginął z depozytu A oryginalny serwer sprzedał syndyk :) takie jaka tylko w PL
  Nawet zabójcy Papły nie ustalili do dzisiaj. To jakiś kraj 3 świata ?

 • hikuj13

  Oceniono 23 razy 11

  zdąży rozwiązać sprawę przed swoim aresztowaniem ???

 • parapsychopatolog

  Oceniono 30 razy 10

  Zero wśród podejrzanych wymieni działaczy PO, Nowoczesnej i Muzułmanów.

 • remo29

  Oceniono 25 razy 9

  Znajdą jakiegoś drugiego Komendę, który nie będzie się umiał bronić i będzie sukces.

 • owca888

  Oceniono 25 razy 9

  No to teraz będzie sukces, na bank. Nasz superherozero z parciem na szkło w akcji :)
  PRL wiecznie żywy - koszmarny sen.

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 18 razy 8

  Pan Zero robi sobie pijar.......pod publiczkę.....co za wrażliwość na sprawy społeczne, ale ale, jako oskarżyciel czy obrońca, bo już nie wiem.........

 • sliwix

  Oceniono 17 razy 7

  czyli będzie powtórka z rozrywki Lech Kaczyński wpakował do paki na 18 lat p.Tomasza Komendę bo był potrzebny sukces teraz będzie to samo, ktoś pójdzie siedzieć niekoniecznie sprawca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX