Niedziele handlowe. Jak w najbliższy weekend otwarte będą sklepy Lidl, Biedronka, Tesco?

Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan - to tylko niektóre ze sklepów, które Polacy odwiedzają najchętniej. Jak otwarte będą duże sklepy w najbliższy weekend?

9 września nie jest niedzielą handlową, dlatego wiele sklepów wydłużyło godziny pracy w piątki oraz soboty.

Auchan – godziny otwarcia w weekendy

Jedną z sieci, która po wprowadzeniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę zdecydowała się na wydłużenie godzin pracy w ostatnie dni tygodnia jest sieć sklepów Auchan. W soboty większość sklepów pod czerwono-zielonym szyldem będzie czynna od 7:00 do 22:00. W niedziele handlowe sklepy Auchan otwarte są dwie godziny krócej, bo od 9:00 do 22:00.

O której otwarte będą sklepy Aldi w soboty i niedziele handlowe?

Sklepy sieci Aldi otwarte są tak samo niemal we wszystkie dni tygodnia. W piątki i soboty zakupy w sklepach Adli możemy zrobić od 8:00 do 21:00, natomiast w niedziele handlowe od godziny 9:00 do 18:00.

Biedronka – godziny otwarcia

Sieć sklepów Biedronka to jedna z tych marek, która w związku z zakazem handlu w niedziele zdecydowała się na wydłużenie godzin pracy w piątki i soboty. Odkąd ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele weszła w życie, większość sklepów Biedronka w piątki i soboty jest czynna od 6:30 do 22:00, z kolei w niedziele handlowe od 8:00 do 21:00.

Lidl – jak otwarty w soboty i niedziele handlowe?

Kolejną siecią supermarketów, która zmieniła godziny otwarcia w reakcji na ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę jest marka Lidl. W piątki i soboty sklepy Lidl są czynne od 7:00 do 22:00. W tygodniach, w których wypada niedziela handlowa, większość sklepów Lidl jest otwarta w godzinach 9:00-19:00.

Jak w weekendy otwarte są sklepy Tesco?

Sklepy Tesco cieszą się dużą popularnością m.in. dlatego, że duża część z nich otwarta jest przez całą dobę. Wraz z wejściem w życie zakazu handlu w niedziele godziny otwarcia sklepów Tesco musiały ulec zmianie. W soboty znaczna część sklepów tej marki czynna jest w godzinach 7:00-23:00. W niedziele handlowe godziny otwarcia sklepów Tesco są bardzo podobne – duża część z nich pracuje od 6:00 lub 7:00 do 23:00, jednak należy pamiętać, że mniejsze sklepy tej marki mogą pracować krócej, np. do godziny 18:00.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: