Krzysztof Łapiński komentuje swoje odejście z Kancelarii Prezydenta [WIADOMOŚCI DNIA]

Krzysztof Łapiński komentuje swoje odejście

Krzysztof Łapiński, który zrezygnował ze stanowiska rzecznika Andrzeja Dudy podkreśla w mediach, że nie odchodzi z Kancelarii Prezydenta ze względu na konflikty personalne, a rezygnacja nie ma politycznego tła. - Zwykle, gdy polityk rezygnuje z jakiejś funkcji to mówi formułkę, że rezygnuje z powodów rodzinnych, prosi o uszanowanie decyzji i znika z mediów. Ja nic takiego nie mówię, bo znam, jakie są powody mojej decyzji (...) Mówię wprost, nie oszukuję, nie chowam się za rytualną formułką - powiedział Łapiński w "Faktach po Faktach". W rozmowie podkreślał, że "nie odchodzi do żadnej spółki skarbu państwa".

Biedroń wchodzi do krajowej polityki

Robert Biedroń podjął decyzję co do swojej przyszłości. Prezydent Słupska po zakończeniu kadencji zamierza zbudować nowy ruch społeczno - polityczny. - Nad tym projektem pracowałem od wielu miesięcy. Jestem gotowy, by stanąć na czele ruchu, który odmieni oblicze Polski, odmieni oblicze tej ziemi - powiedział. Dzień wcześniej poinformował, że rezygnuje z ponownego ubiegania się o fotel prezydenta Słupska. Biedroń do końca roku planuje odwiedzić 40 miast. Po tym ogłosi swój projekt polityczny.

Setki tysięcy zł na podróże posłów

"Super Express" podsumował, którzy posłowie, od początku tej kadencji (czyli w niecałe trzy lata), najczęściej latali samolotem i jakie koszty poniesiono w związku z tymi podróżami. Dane o tych lotach obejmują okres od początku kadencji do końca czerwca 2018 roku. Na liście 10. najczęściej latających posłów znalazło się sześciu polityków Platformy Obywatelskiej, dwóch z PiS oraz po jednym z klubu PSL-UED i koła Liberalno-Społeczni. Rekordzistą pod względem przelotów jest Szymon Ziółkowski z PO, który od początku kadencji skorzystał z samolot 402 razy, co kosztowało 230 tys. zł.

 

Tajemnicze odwołanie generała

Generał Mirosław Jemielniak odwołany ze stanowiska dowódcy polskiego lotnictwa. MON oficjalnie o tym nie informuje, ale potwierdził to jeden z wiceministrów. Nieoficjalnie powodem dymisji generała ma być nagroda "Błękitne Skrzydła", wręczona dziennikarzowi TVN Piotrowi Świerczkowi.

Supertajfun w Japonii 

Tajfun Jebi uderzył w Japonię. Z tego powodu odwołano ponad 600 lotów. Zdaniem meteorologów, jest to najpotężniejszy tajfun, który przybył do Japonii od 25 lat. Linie lotnicze podjęły decyzję o odwołaniu lotów lokalnych i międzynarodowych zaplanowanych w szczególności w zachodniej i środkowej części kraju. Premier Japonii wezwał ludzi do ewakuacji z miejsc zagrożonych tajfunem i nakazał rządowi podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu ochrony mieszkańców.

Więcej o: