TVP1 zanotowała najgorszy wynik oglądalności w historii. Przegrywa z rozrywką Polsatu i TVN

TVP 1 zanotowała najgorszy wynik w historii - podają Wirtualne Media, powołując się na badania Nielsen Audience Measurement. Stacja zanotowała także duży spadek w grupie komercyjnej.

Jak wynika z analiz serwisu Wirtualnemedia.pl, najchętniej oglądaną stacją w sierpniu był Polsat. W stosunku do zeszłego roku średni dobowy udział tego kanału wyniósł 10,83 proc., czyli zwiększył się o 4,03 proc. Na drugim miejscu znalazł się TVN z wynikiem 8,75 proc. - w stosunku do sierpnia 2017 roku stacja straciła więc 2,34 proc.

Najgorszy wynik TVP1 w historii

Na ostatnim miejscu podium znalazła się TVP1. Udział telewizyjnej Jedynki w zeszłym miesiącu wyniósł 7,60 proc., co oznacza, że w stosunku do zeszłego roku stacja straciła aż 9,95 proc.

Jak wynika z analizy Wirtualnemedia.pl. Jedynka w tej grupie zanotowała najniższy miesięczny wynik w historii nadawania

- czytamy w serwisie Wirtualnemedia.pl.

Jedynka straciła także widzów w grupie komercyjnej, czyli 16-49 lat. TVP1 uplasowała się na czwartym miejscu pod tym względem - wyprzedził ją Polsat, TVN i TVP2. Telewizyjna Jedynka uzyskała wynik 4,54 proc. To oznacza, że TVP1 w ciągu roku straciła 14,82 proc. udziału.

Wedle analizy Wirtualnych Mediów, to również najniższy miesięczny wynik TVP1 w historii prowadzenia badań telemetrycznych.

Jak podają Wirtualne Media największą widownię w zeszłym miesiącu zgromadziła transmisja drugiego dnia Festiwalu weselnych przebojów i Świętokrzyska Gala Kabaretowa w Polsacie. Trzeci był serial "M jak Miłość" w telewizyjnej Dwójce. Dwa kolejne miejsca to produkcje TVN: Top Of The Top Sopot Festival i Fakty.  

Komisja zajęła się TVP Info, ale z takim podejściem posłów już można przewidzieć rezultat obrad

Więcej o: