Robert Feluś rezygnuje z funkcji naczelnego "Faktu". To pokłosie okładki o synu Leszka Millera

Redaktor naczelny "Faktu" Robert Feluś zrezygnował z pełnionej funkcji. Decyzja ma związek z artykułem na temat samobójczej śmierci Leszka Millera juniora.

"Zarząd Ringier Axel Springer Polska oświadcza, iż w dniu dzisiejszym przyjął rezygnację redaktora naczelnego dziennika Fakt, p. Roberta Felusia. Decyzja została podjęta w związku z artykułem, który pojawił się w sobotnim wydaniu magazynu Fakt na Weekend" - czytamy w oświadczeniu przesłanym przez RASP.

Spółka podkreśla, że "wiarygodność i prawdziwość informacji jest dla Spółki równie ważna, co wrażliwość społeczna" i - jako jedna z największych firm medialnych w Polsce - jest świadoma swojej roli i misji. 

Jak dowiadujemy się w RASP, nie wyłoniono jeszcze nowego naczelnego "Faktu", do tego czasu obowiązki Felusia będzie pełnił dotychczasowy wicenaczelny Marcin Walter.

Skandaliczna okładka "Faktu"

Informacja na temat rezygnacji Felusia spłynęła kilka godzin po tym, jak Leszek Miller oświadczył, że zamierza skierować pozew sądowy przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu "Faktu".

W sobotę dziennik opublikował materiał o śmierci Leszka Millera juniora zatytułowany "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". Okładka wywołała oburzenie wielu osób, m.in. dziennikarzy i polityków. Były premier nazwał to "żerowaniem na ludzkiej tragedii".

Robert Feluś przeprosił za publikację, jednak dopiero po fali krytyki. 1 września opublikował oświadczenie w tej sprawie:

Szanowny Panie Premierze, Drodzy Czytelnicy. W związku z artykułem na temat tragicznej śmierci Leszka Millera jr opublikowanym w sobotnim drukowanym wydaniu Faktu, pragnę przeprosić Pana, Panie Premierze, Pana Rodzinę oraz wszystkich naszych Czytelników, za treść i formę publikacji. Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza. To nie powinno się było wydarzyć. Panie Premierze, Proszę przyjąć moje najszczersze przeprosiny dla Pana i Pańskiej Rodziny

"Fakt" publikuje zdjęcia skatowanej dziewczynki. "Co się musi dziać w mózgach redaktorów?"

Więcej o:
Komentarze (181)
Robert Feluś rezygnuje z funkcji naczelnego "Faktu". To pokłosie okładki o synu Leszka Millera
Zaloguj się
 • manstain21

  Oceniono 68 razy 58

  To co zrobil Fakt to zwyczajne skuwysynstwo. Bardzo daleko mi do Millera ale szczerze mu wspolczuje. Stracil jedynego syna a inni na tym zeruja normalnie zygac mi sie chce.

 • smiki48

  Oceniono 86 razy 30

  Przecież redaktor naczelny realizował polecenia swoich mocodawców. Linię pisma określa jego właściciel. I żerowanie na nieszczęściu ludzi jest jednym z podstawowych zadań gazety.

 • albrecht_kalba

  Oceniono 40 razy 16

  Rezygnacja wymuszona przez wydawcę. Miejmy nadzieję, że Feluś będzie spalony w branży.

 • proteusz33

  Oceniono 48 razy 14

  Feluś,dno moralne,nie powinien znaleźć nigdzie pracy.Chyba że w Londynie na zmywaku

 • fakduck

  Oceniono 16 razy 10

  Tak wygląda guano.

 • katerina323

  Oceniono 11 razy 9

  SLD to zupełnie nie moja bajka.Ale szanuję Leszka Millera, jako polityka z klasą !Normalnie,po ludzku (też mam tylko jedno dorosłe dziecko i modlę się codziennie, żeby żyło dłużej ode mnie) złożyłem Panu Premierowi, kondolencje.A pan redaktor naczelny, tego ostatniego szamba,niech zapłaci odszkodowanie rodzinie, ze swoich pieniędzy !!!!!

 • pansloik

  Oceniono 13 razy 9

  Bardzo szanuję Leszka Millera, choć politycznie mi daleko do niego. Szczere wyrazy współczucia.

 • polonests

  Oceniono 23 razy 9

  Nie rozumiem, jak można było coś tak głupiego opublikować. I po co? Facet w tych wywiadach samochodowych Onetu wygląda na inteligentnego i rozsądnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX