Będzie ciepło, nawet do 28 stopni. W niektórych regionach pojawią się burze [POGODA]

Pogoda we wtorek sprawi nam miłą niespodziankę: mimo września za pasem, wciąż będzie letnia temperatura. W niektórych polskich miastach będzie nawet 28 stopni. Jednak w niektórych regionach pojawią się burze.

We wtorek najcieplejsza pogoda będzie w Lublinie - tam termometry pokażą nawet 28 stopni.

Pogoda na wtorek: będzie ciepło, możliwe burze

Ciepło będzie także w Rzeszowie i Warszawie, gdzie będzie 26 stopni. W Krakowie, Łodzi i Wrocławiu będzie zaś o stopień mniej, a termometry w Katowicach, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim pokażą 24 stopnie. 23 stopnie będą z kolei w Białymstoku, Szczecinie i Poznaniu. Najchłodniej będzie w Trójmieście - tu termometry pokażą 20 stopni.

W zachodnio-południowych regionach mogą pojawić się burze. IMGW wydał ostrzeżenia dla siedmiu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Burzom będzie towarzyszył silny wiatr, który w porywach będzie osiągał prędkość 80 kilometrów na godzinę, a także opady deszczu do 20 litrów na metr kwadratowy.

Na poniższej interaktywnej mapie pochodzącej z serwisu Windy.com możesz sprawdzić gdzie i o której godzinie pojawi się burza. Wystarczy, że przesuniesz suwak na dole mapy w lewo na konkretną godzinę. Burze oznaczone są kolorem żółto-pomarańczowym.

Gwałtowne zmiany w pogodzie dotarły także do Polski. Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy z piorunami?

Więcej o: