Leszek Miller kieruje pozew przeciwko dziennikowi "Faktu". Za skandaliczną okładkę z soboty

Leszek Miller zamierza skierować pozew sądowy przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu dziennika "Fakt". W sobotę tabloid opublikował skandaliczną okładkę na temat śmierci syna byłego premiera.

Leszek Miller zapowiedział, że zamierza pozwać dziennik "Fakt".

W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik "Fakt" dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i redaktorowi naczelnemu

- napisał na Twitterze były premier.

Leszek Miller pozywa "Fakt" za skandaliczną okładkę

W sobotę dziennik "Fakt" materiał o śmierci syna Leszka Millera zatytułował "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur". Okładka wywołała oburzenie wielu osób, m.in. dziennikarzy i polityków. Były premier wczoraj odniósł się do publikacji tabloidu. - Serdecznie dziękuję za wyrazy współczucia i sprzeciw wobec praktyk żerujących na ludzkiej tragedii - napisał Leszek Miller, dołączając pismo Press Clubu, który potępił publikację "Faktu".

Redaktor naczelny dziennika Robert Feluś przeprosił za publikację, jednak dopiero po fali krytyki. 1 września opublikował oświadczenie w tej sprawie.

Szanowny Panie Premierze, Drodzy Czytelnicy. W związku z artykułem na temat tragicznej śmierci Leszka Millera jr opublikowanym w sobotnim drukowanym wydaniu Faktu, pragnę przeprosić Pana, Panie Premierze, Pana Rodzinę oraz wszystkich naszych Czytelników, za treść i formę publikacji. Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza. To nie powinno się było wydarzyć. Panie Premierze, Proszę przyjąć moje najszczersze przeprosiny dla Pana i Pańskiej Rodziny

- napisał Robert Feluś.

Leszek Miller junior zmarł w nocy z 25 na 26 sierpnia. Wedle ustaleń prokuratury, syn byłego premiera najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Oni odeszli od nas w tym roku

Więcej o: