Beata Szydło zagłuszana na rozpoczęciu roku szkolnego w Pcimiu. "Szkoła wolna od polityków"

Beata Szydło brała udział w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w Pcimiu (woj. małopolskie). Była premier powiedziała, że będzie to dobry rok, w czasie którego zostaną wprowadzone zmiany, na które czekają rodzice. Przemówienie zagłuszali działacze Komitetu Obrony Demokracji.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w pcimskiej Szkole Podstawowej 1 im. Królowej Jadwigi oraz Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II zostało poprzedzone mszą świętą w miejscowym kościele. Po mszy dzieci, nauczyciele i rodzice zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie przemawiała m.in. wicepremier Beata Szydło.

Beata Szydło o roku dobrej zmiany w polskiej szkole: "Dotrzymaliśmy słowa"

Beata Szydło życzyła dzieciom jak najlepszych wyników w nauce oraz radości z przebywania w szkole i uczenia się fascynujących faktów. Zwracając się do nauczycieli, życzyła satysfakcji z wykonywanej pracy. W swoim przemówieniu nawiązała także do wprowadzonych w wyniku ostatniej reformy oświaty zmian. - Dzisiaj rozpoczyna się rok szkolny, w którym rodzice mogli podjąć decyzję, czy chcą posłać do szkoły swoje sześcioletnie dzieci, czy też nie. Dotrzymaliśmy słowa - powiedziała.

Beata Szydło do rodziców i dzieci: "Zrobimy wszystko, żebyście byli bezpieczni"

Szydło w swoim przemówieniu nie pominęła także dzieci, do których zwróciła się bezpośrednio. - Wy się macie po prostu uczyć. Macie się dobrze czuć w szkołach, spędzać tutaj czas jak najlepiej. Będziecie mieli dodatkowe zajęcia sportowe, bo wprowadzimy SKS-y, będziecie mieli możliwość poznawania różnych ciekawych rzeczy (...) i tak naprawdę niczym innym się nie przejmujcie, a my dorośli zrobimy wszystko, żebyście byli bezpieczni, żebyście byli szczęśliwi w każdej szkole w całym naszym pięknym kraju - powiedziała wicepremier.

Komitet Obrony Demokracji na rozpoczęciu roku w Pcimiu

Wystąpienie Beaty Szydło zakłóciła grupa około 20 przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji, którzy w czasie przemówienia wicepremier skandowali hasła "Konstytucja" oraz "Szkoła wolna od polityków". Protestujący zagłuszali szkolną orkiestrę przy pomocy wuwuzeli, mieli także transparenty z napisem "Żegnaj szkoło" oraz koszulki z napisem "Konstytucja'. Beata Szydło zwróciła się do przedstawicieli KOD-u, mówiąc: - Chcemy pozdrowić naszych gości z Krakowa, cieszymy się, że zaszczyciliście państwo dzisiaj tę piękną uroczystość w Pcimiu, ale proszę państwa, żebyście jeszcze chwilę wytrzymali. Dzieci rozpoczną rok szkolny, a potem my dorośli możemy ze sobą spokojnie porozmawiać.

Więcej o: