Anna Zalewska z garścią obietnic na początek roku szkolnego: Są pieniądze, dużo pieniędzy

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w placówce w Lutyni. Obiecała dzieciom m.in. lżejsze tornistry i laboratoria w każdej szkole. Pojawiła się też zapowiedź podwyżek dla nauczycieli.

Na rozpoczęcie roku szkolnego Anna Zalewska przyjechała do Lutyni w województwie dolnośląskim. Poinformowała, że w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości uczniowie mogą zwracać się do MEN o dofinansowania na własne projekty. - Są pieniądze, dużo pieniędzy w instytucjach, również w ministerstwie edukacji, gdzie możecie występować, by organizować konkursy, spektakle, koncerty. By rzeczywiście przypominać sobie i rodzicom jak to przez 100 lat było - mówiła Zalewska.

Anna Zalewska w Lutyni: Podręczniki zostaną w domu

Szefowa resortu edukacji obiecała na spotkaniu z uczniami "szerokopasmowy internet powyżej 100 mega", który do 2020 r. ma pojawić się we wszystkich placówkach. Kolejna zapowiedź Zalewskiej to multimedialne tablice. - W każdej klasie powinna być multimedialna tablica - stwierdziła i poinformowała, że 50 mln złotych rząd wyłoży na szkolenie nauczycieli, by "potrafili realizować podstawę programową przy pomocy multimedialnej tablic". - Podręczniki zostaną w domu - zapewniła minister.

"Laboratoria w każdej szkole"

Zalewska zapowiedziała też ogólnopolskie ważenie tornistrów i wprowadzenie "legitymacji w telefonie". To jeszcze nie wszystko. - Kolejny program to laboratoria szkolne. W każdej szkole w ciągu następnych trzech lat będzie laboratorium szkolne. Taki jest wymóg nie tylko cywilizacyjny, ale i edukacyjny - powiedziała.

Minister odniosła się także do sytuacji nauczycieli. - Rozumiem, że podwyżki są niewystarczające, ale to są znaczne podwyżki. Za trzy lata za wyróżniającą pracę będą bardzo duże dodatki - obiecała.

Więcej o:
Komentarze (91)
Anna Zalewska w Lutyni zapowiedziała ogólnopolskie ważenie tornistrów
Zaloguj się
 • milamber123

  Oceniono 30 razy 28

  Szanowna Pani Minister. Dzięki Pani reformie moje dziecko, które poszło w tym roku do 1 klasy uczy się w szkole na dwie zmiany (Szczecin). Tak jak drugie dziecko z 4 klasy. Te dwie zmiany od tego roku są wydłużone do godziny 17.15 W mojej szkole, dzieci siedzą w ławkach po 3 osoby, a klasy liczą maksymalne 28 osób. Zaiste durny będzie naród jak wybierze Panią za to do Europarlamentu....

 • braksensu2017

  Oceniono 34 razy 20

  Mówić o laboratorium w każdej szkole, kiedy dzieciaki mają lekcje w zaadaptowanych szatniach, to chyba kpina. Podwyżki dla nauczycieli? 30 zł? Dyrektorzy szkół mają nerwicę, bo nie mogą skompletować kadry - i nie chodzi o poziom wykształcenia czy nauczania, nie ma kogokolwiek, kto mógłby uczyć matematyki, czy angielskiego. Lżejsze tornistry? Ciekawe, bo raczej nie 7 i 8 klasistów, którzy program nauczania w 1/3 przerabiają w domu, bo mózgowiec układający podstawę programową uznał, że 40 godzin tygodniowo lekcji dla 13-latków będzie świetnym pomysłem. Itd.

 • mirarob

  Oceniono 32 razy 14

  i lekcje do 17.30 w podstawówkach, i brak sal na zajęcia dodatkowe, i galop w realizacji programu.. zapomniała o tych sukcesach ta pani?

 • ajk_gierki

  Oceniono 31 razy 13

  byłem na rozpoczęciu roku szkolnego:
  najpierw 1h mszy
  potem akademia - powitanie pierwszoklasistów - 5min
  potem rocznica 1 września, czyli przypomnienie kampanii wrześniowej, mordu w Katyniu itd - 30 min.
  Po proporcji czasowej łatwo można określić priorytety - naprawdę żal dzieciaków, którym serwujemy taki początek edukacji.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 23 razy 11

  50 mln na szkolenia nauczycieli, których jest pół miliona, brzmi jak jakiś żart. W czym ministerstwo chce ich wyszkolić za 100 zł od osoby?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX