Kielce. Wojciech Lubawski z największymi szansami na zwycięstwo [SONDAŻ WYBORCZY]

Większość mieszkańców Kielc poprze urzędującego prezydenta Wojciecha Lubawskiego, który ubiega się o reelekcje - wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu i gazety "Fakt".

Podczas sondażu przeprowadzonego wśród mieszkańców Kielc, zapytano o to, czy ankietowani chcą wziąć udział w głosowaniu podczas wyborów samorządowych 2018 i na kogo planują głosować.

Kielce - sondaż wyborczy. 35,9 proc. kielczan weźmie udział w wyborach samorządowych 2018

Sondaż wyborczy przeprowadzony w Kielcach pokazuje, że większość mieszkańców tego miasta ma zamiar wziąć udział w wyborach samorządowych 2018. 35,9 proc. ankietowanych zadeklarowało, że „zdecydowanie” będzie głosować w wyborach samorządowych, z kolei 18,7 proc. „raczej” zagłosuje. Nieco mniej osób deklaruje niechęć dotyczącą głosowania w wyborach samorządowych 2018. 26,1 proc. ankietowanych zadeklarowało, że „zdecydowanie” nie będzie głosować, a 15,9 proc. odpowiedziało, że „raczej” nie weźmie udziału w głosowaniu.

Kielce: wybory samorządowe. Według sondażu, Bogdan Wenta może liczyć na poparcie 15,9% głosującychKielce: wybory samorządowe. Według sondażu, Bogdan Wenta może liczyć na poparcie 15,9% głosujących Fot. Paweł Małecki / Agencja Wyborcza.pl

Kielce. Kto wygra w wyborach prezydenckich? Kielczanie chcą reelekcji Wojciecha Lubawskiego

Znaczna część ankietowanych odpowiedziała, że w wyścigu o urząd prezydenta Kielc poprze urzędującego prezydenta, czyli Wojciecha Lubawskiego, związanego z centroprawicowym Porozumieniem Samorządowym. Sondaż wyborczy pokazuje, że Wojciech Lubawski może liczyć na poparcie 38,4 proc. wyborców. Drugie miejsce zajął Bogdan Wenta, startujący z ramienia Projektu Świętokrzyskie. Były reprezentant Polski w piłce ręcznej i selekcjoner polskiej drużyny otrzymał w sondażu wyborczym 15,9 proc. głosów. Niewiele mniej, bo 14,4 proc. otrzymał Artur Gierada z Koalicji Obywatelskiej, który tym samym uplasował się na trzecim miejscu.

Kielce: wybory samorządowe 2018. Według sondażu wyborczego Piotr Liroy-Marzec nie ma szans na wygraną w wyborach na urząd prezydenta KielcKielce: wybory samorządowe 2018. Według sondażu wyborczego Piotr Liroy-Marzec nie ma szans na wygraną w wyborach na urząd prezydenta Kielc Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Sondaż wyborczy w Kielcach. Piotr Liroy-Marzec nie jest faworytem

Poza prezydenckim podium w Kielcach uplasowali się kolejno: Marcin Chłodnicki (Sojusz Lewicy Demokratycznej) z 8,8 proc. głosów na koncie, Piotr Liroy-Marzec (partia Wolność), który otrzymał 3,6 proc. głosów oraz Krzysztof Adamczyk (wspierany przez PSL oraz stowarzyszenie Czas na Kielce), który cieszy się poparciem 3,4 proc. ankietowanych. Stawkę zamyka jedyna kandydująca w Kielcach kobieta, czyli Magdalena Fogiel-Litwinek. Kandydatkę partii Kukiz'15 w sondażu wyborczym zamierza poprzeć 3 proc. badanych.

Więcej o: