Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Patryk Jaki z żoną i synem zapowiada "prawdziwy sen o Warszawie"

2 września miała miejsce konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która zainaugurowała kampanię samorządową Zjednoczonej Prawicy. Podczas zjazdu głos zabrali kandydaci na urząd prezydenta największych miast Polski, jednak sobą, która przemówiła zaraz po Jarosławie Kaczyńskim, była Anna Jaki, żona Patryka Jakiego, który stara się o objęcie urzędu prezydenta Warszawy.

W krótkim wystąpieniu stremowana Anna Jaki chwaliła pracowitość i odpowiedzialność swojego męża, podkreślając jednocześnie, że jest ciepłym i troskliwym ojcem, na którego jego rodzina zawsze może liczyć. Żona Patryka Jakiego powiedziała także, że jej mąż znany jest jako „nieprzejednany w walce o lepszą przyszłość polityk”.

Żona Patryka Jakiego chwali go jako męża i polityka. „To człowiek stabilny i pewny”

W dalszej części swojego wystąpienia Anna Jaki podkreślała, że zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, Patryk Jaki jest człowiekiem godnym zaufania. „To człowiek stabilny i pewny. Można na niego liczyć. Wiadomo, że wszystko, co sobie zaplanuje, zrealizuje” - powiedziała, po czym zaprosiła na scenę Patryka Jakiego wraz z ich synem Radosławem. Kiedy kandydat Prawa i Sprawiedliwości przejął mikrofon, podkreślił znaczenie Warszawy dla historii Polski i zaatakował Platformę Obywatelską.

Patryk Jaki krytykuje rządy Platformy Obywatelskiej. "Warszawa nie zasługuje na rządy PO"

„To tutaj, w Warszawie, przeżywaliśmy największe chwile rozrostu potęgi pierwszej, drugiej Rzeczypospolitej. To tutaj udało się ustanowić konsystuję 3 maja. (...) To tutaj w Warszawie zmieniała się polska historia, to tutaj też upadał komunizm. W związku z tym, że Warszawa była zawsze wyjątkowym miejscem na mapie Polski, na mapie świata, Warszawa nie zasługuje na rządy Platformy Obywatelskiej" - powiedział Patryk Jaki.

W swoim przemówieniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości skupił się na krytyce rządów Platformy Obywatelskiej w Warszawie, podkreślając, że każda kadencja PO kończyła się w stolicy „gigantycznymi aferami”. Zdaniem Jakiego rządy Platformy Obywatelskiej nie rozwiązują podstawowych problemów mieszkańców. Wspomniał o Bułgarii, która wyprzedziła Warszawę w budowie metra oraz o „skorumpowanym ratuszu pod butem deweloperów”. Swoich potencjalnych wyborców zapytał „Czy naprawdę uważacie, że Warszawę stać tylko na to, co prezentuje PO?”, po czym obiecał: „Skończymy ten koszmar i zaczniemy prawdziwy sen o Warszawie!”.

Konwencja Samorządowa Prawa i Sprawiedliwości. Patryk Jaki krytykuje rządy Platformy ObywatelskiejKonwencja Samorządowa Prawa i Sprawiedliwości. Patryk Jaki krytykuje rządy Platformy Obywatelskiej Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Patryk Jaki i jego postulaty. Warszawa tanich mieszkań i niskich podatków

Patryk Jaki nie mówił szczegółowo o swoich planach na prezydenturę. Wspomniał jednak, że wierzy „w Warszawę, która potrafi budować tanie mieszkania dla studentów, która potrafi zaopiekować się najsłabszymi, (...) która potrafi wspierać przedsiębiorców, w Warszawę niskich podatków.” Patryk Jaki za przykład dobrej prezydentury podał działania Lecha Kaczyńskiego, który "skutecznie potrafił budować dialog pomiędzy mieszkańcami, (...) budując prawdziwe bezpieczeństwo Warszawy, kreśląc dalekosiężne wizje rozwoju naszego miasta". Jaki zakończył swoje wystąpienie apelem do wszystkich warszawiaków: "Stańmy wszyscy razem w walce o uczciwą i ambitną Warszawę!".  

Więcej o: