Siedem lat po tajemniczej śmierci Jolanty Brzeskiej policja wciąż szuka świadków, którzy widzieli jej ciało

Centralne Biuro Śledcze Policji poszukuje osób, które w marcu 2011 r. "spacerowały" po Lesie Kabackim. Znaleziono tam ciało Jolanty Brzeskiej.

Komunikat CBŚP w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej pojawił się w poniedziałek. Policjanci na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku apelują do osób, które mogły przebywać 1 marca w Alei Brzóz w Lesie Kabackim. To tam odnaleziono ciało Jolanty Brzeskiej.

"Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że ciało kobiety zostało zauważone także przez osoby tam spacerujące, których personaliów do chwili obecnej nie ustalono" - czytamy w komunikacie. 

Osoby, które znajdowały się tego dnia w Lesie Kabackim proszone są o kontakt z policjantami z Zarządu w Warszawie CBŚP pod nr tel. (22) 60-180-58.

Tajemnicza śmierć Jolanty Brzeskiej

Jolanta Brzeska była działaczką walczącą o prawa lokatorów. Walczyła m.in. o mieszkania w reprywatyzowanej kamienicy przy ul. Nabielaka 9 na Mokotowie. 1 marca 2011 r. opuściła mieszkanie i już do niego nie wróciła. Sześć dni później policja znalazła jej zwęglone zwłoki na skraju Lasu Kabackiego. W toku śledztwa rozważano zarówno hipotezę samospalenia, jak i zabójstwa.

Więcej o: