Joachim Brudziński o bijącej pełnomocniczce wojewody: Upominała się o szacunek weteranów

Joachim Brudziński stwierdził, że kobieta, która spoliczkowała przedstawicielkę Obywateli RP "upominając się o szacunek weteranów przekroczyła granicę".

Sławomir Neumann z PO napisał na Twitterze, że kobieta, która spoliczkowała protestująca przedstawicielkę Obywateli RP, powinna stracić stanowisko w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. "Jeśli to ta Pani spoliczkowała przedstawicielkę Obywateli RP wojewoda natychmiast powinien ją odwołać" - napisał Neumann.

Kobieta spoliczkowała drugą kobietę. Brudziński: Przekroczyła granicę

Na ten wpis odpowiedział Joachim Brudziński, szef MSWiA. "Pani pełnomocnik sama podała się do dymisji.Upominając się o szacunek dla Weteranów którzy(w rocznicę bestialskiego ataku Niemiec na Polskę) z całego świata przybyli do Warszawy przed #GróbNieznanegoŻołnierza, przekroczyła granicę policzkując znaną z awantur i burd Pana koleżankę" - stwierdził Brudziński.

Pełnomocniczka wojewody uderzyła protestującą

Przypomnijmy, że podczas wczorajszego Dnia Weterana na pl. Piłsudskiego w Warszawie do jedna z protestujących kobiet, która krzyczała "konstytucja" została spoliczkowana przez Dominikę Arendt-Witchen. Agresywna kobieta jeszcze wczoraj była pełnomocniczką wojewody dolnośląskiego ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Wojewoda Paweł Hreniak poinformował dzisiaj, że kobieta złożyła rezygnację. 

Pawłowicz broni: Symboliczna forma niezgody

Mimo że doszło do fizycznego ataku, część prawicy broni Arendt-Witchen. "Ludzie u kresu życia, weterani przyjechali do Polski. Wyjącą tłuszcza krzyczała do nich ordynarne słowa. Dominika Arendt-Witchen zachowała się się tak, jak wymagała sytuacja. A później podała się do dymisji, która moim zdaniem nie powinna być przyjęta" - napisała dziennikarka Dorota Kania.

Z kolei posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zaapelowała do wojewody, by nie przyjmował rezygnacji Arendt-Witchen. Według Pawłowicz doszło bowiem jedynie do "w zasadzie symbolicznej formy niezgody na prostactwo".

Z kolei Krzysztof Wyszkowski, członek kolegium IPN stwierdził, że była pełnomocniczka wojewody "stanęła w obronie godności Rzeczypospolitej".

Więcej o: