Joachim Brudziński o bijącej pełnomocniczce wojewody: Upominała się o szacunek weteranów

Joachim Brudziński stwierdził, że kobieta, która spoliczkowała przedstawicielkę Obywateli RP "upominając się o szacunek weteranów przekroczyła granicę".

Sławomir Neumann z PO napisał na Twitterze, że kobieta, która spoliczkowała protestująca przedstawicielkę Obywateli RP, powinna stracić stanowisko w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. "Jeśli to ta Pani spoliczkowała przedstawicielkę Obywateli RP wojewoda natychmiast powinien ją odwołać" - napisał Neumann.

Kobieta spoliczkowała drugą kobietę. Brudziński: Przekroczyła granicę

Na ten wpis odpowiedział Joachim Brudziński, szef MSWiA. "Pani pełnomocnik sama podała się do dymisji.Upominając się o szacunek dla Weteranów którzy(w rocznicę bestialskiego ataku Niemiec na Polskę) z całego świata przybyli do Warszawy przed #GróbNieznanegoŻołnierza, przekroczyła granicę policzkując znaną z awantur i burd Pana koleżankę" - stwierdził Brudziński.

Pełnomocniczka wojewody uderzyła protestującą

Przypomnijmy, że podczas wczorajszego Dnia Weterana na pl. Piłsudskiego w Warszawie do jedna z protestujących kobiet, która krzyczała "konstytucja" została spoliczkowana przez Dominikę Arendt-Witchen. Agresywna kobieta jeszcze wczoraj była pełnomocniczką wojewody dolnośląskiego ds. obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Wojewoda Paweł Hreniak poinformował dzisiaj, że kobieta złożyła rezygnację. 

Pawłowicz broni: Symboliczna forma niezgody

Mimo że doszło do fizycznego ataku, część prawicy broni Arendt-Witchen. "Ludzie u kresu życia, weterani przyjechali do Polski. Wyjącą tłuszcza krzyczała do nich ordynarne słowa. Dominika Arendt-Witchen zachowała się się tak, jak wymagała sytuacja. A później podała się do dymisji, która moim zdaniem nie powinna być przyjęta" - napisała dziennikarka Dorota Kania.

Z kolei posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zaapelowała do wojewody, by nie przyjmował rezygnacji Arendt-Witchen. Według Pawłowicz doszło bowiem jedynie do "w zasadzie symbolicznej formy niezgody na prostactwo".

Z kolei Krzysztof Wyszkowski, członek kolegium IPN stwierdził, że była pełnomocniczka wojewody "stanęła w obronie godności Rzeczypospolitej".

Więcej o:
Komentarze (534)
Joachim Brudziński o bijącej pełnomocniczce wojewody: Upominała się o szacunek
Zaloguj się
 • gazetalogin12

  Oceniono 106 razy 92

  Ze słów prostaczki Pawłowicz wynika, że można jej "symbolicznie" przypieprzyć z liścia jak ktoś się z nią nie zgadza i ona to zaakceptuje jako dopuszczalną formę dyskursu. Czy są może chętni?

 • dymasdymas

  Oceniono 121 razy 83

  mysle panie wyszkowski ze obronie godności pospolitej to należy uspic pawlowicz i polowe pisu

 • zemstaza158cm

  Oceniono 85 razy 71

  A może Duda ją ułaskawił zanim uderzyła ?

 • botnet

  Oceniono 80 razy 66

  Wyobraźcie sobie podobną sytuację, jakby PiS był w opozycji i jakaś zwolenniczka dostałaby w twarz. Koleś domagałby się, żeby sam Jezus zszedł do ludzi jeszcze raz i skazał ją na banicję i ogolenie głowy na łyso.

 • pub

  Oceniono 72 razy 60

  Dla nich Konstytucja to ordynarne słowo. Szkoda tego kraju...

 • Bibi Bibi

  Oceniono 58 razy 44

  Symboliczna niezgoda na prostactwo, bezczelność i ciągłą agresję....Prostactwo prostactwem zwyciężaj ? Zapomnieli jak buczeli na weteranów w czasie obchodów Powstania Warszawskiego na Powązkach jeszcze niedawno? A pani. P. też walczy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX