Pogoda na nadchodzący tydzień. Lato jeszcze z nami zostanie, może być nawet 28 stopni

Lato zostanie z nami na dłużej. Pogoda w przyszłym tygodniu przyniesie wysoką, dochodzącą do 28 stopni, temperaturę.

Wrześniowa pogoda jest łaskawa. Wiele wskazuje na to, że po ciepłym weekendzie będziemy mieli równie ciepły weekend.

Pogoda w poniedziałek. Nawet 28 stopni

W poniedziałek, według aplikacji Windy w większości kraju termometry wskażą grubo powyżej 20 stopni. Na zachodzie, w okolicach Zielonej Góry czy Gorzowa Wielkopolskiego, temperatura może sięgnąć nawet 28 st. Podobnie będzie w Polsce centralnej i na południu. Chłodniej może być na wybrzeżu, gdzie temperatura spadnie do ok. 19-20 st.

Wtorek i środa chłodniejsza

Nieznacznie chłodniejszy (średnio o ok. 2 stopnie) może być wtorek i w środę.

W niektórych częściach kraju, m.in, na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i Wielkopolsce, większego ochłodzenia możemy spodziewać się w czwartek. W tych regionach temperatura wyniesie do 20-21 st. Ciepło za to będzie w centrum i na wschodzie - termometry wskażą do 26 st. Podobnie będzie w piątek, tego dnia wysokie temperatury powrócą również na Dolny Śląsk, Małopolskę i Wielkopolskę.

Sprawdź aktualną pogodę na mapie interaktywnej:

W weekend ciepło

W sobotę ponownie cieplej będzie we centralnych i wschodnich partiach kraju. Termometry wskażą powyżej 25 st. Jeszcze cieplej może być w niedzielę, tego dnia 27-stopniowa temperatura nie będzie w Polsce rzadkim zjawiskiem.

Będą burze

W tych dniach niewykluczone są również burze. Najintensywniejsze mogą wystąpić na południu. IMGW wydało ostrzeżenia dla województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego

Z czego wynika wysoka temperatura we wrześniu? Jak czytamy na TVN Meteo za tę sytuację odpowiada układ ciśnienia w Europie. Sprawia on, że do centrum kontynentu nie dochodzi chłodne powietrze z północy.

Więcej o: