Zawadził o znak, uderzył o drzewa. Replika słynnego samolotu RWD-5 rozbiła się na pikniku

Do wypadku repliki słynnego samolot RWD-5 polskiej konstrukcji z lat 30. XX wieku doszło podczas pikniku lotniczego w Bielsku-Białej. Maszyna uderzyła w drzewa w pobliżu płyty lotniska. W wypadku nikt nie zginął.

Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w trakcie pikniku lotniczego w Bielsku-Białej. Według świadków dwumiejscowy samolot turystyczny miał najprawdopodobniej zbyt małą prędkość na rozbiegu w efekcie czego najpierw zahaczył o znak, a następnie wpadł na drzewo. 

Jak podają lokalne media, 59-letni pilot i jego 70-letni pasażer, nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń.

Niewielki dwumiejscowy samolot RWD-5, którego replika rozbiła się podczas pikniku, to pierwsza konstrukcja trzech polskich inżynierów - Stanisława Rogalskiego, Stanisława Wigury i Jerzego Drzewieckiego z 1931 roku.

Samolot RWD-5R 'Stanisław Skarżyński', który uległ zniszczeniu na pikniku w Bielsku-BiałejSamolot RWD-5R 'Stanisław Skarżyński', który uległ zniszczeniu na pikniku w Bielsku-Białej Fot. By Konflikty.pl, Attribution, Wikimedia Commons

Na modelu RWD-5bis w 1933 roku Stanisław Skarżyński odbył swój rekordowy lot z Warszawy do Rio de Janeiro pokonując trasę 17 885 km.