Konwencja PiS "z rozmachem". Jest zapowiedź "ważnego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego"

Treściwa i przeprowadzona z rozmachem - taka, zdaniem Beaty Mazurek, ma być jutrzejsza konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Ma się na niej pojawić mniej aktywny w ostatnich tygodniach Jarosław Kaczyński.

Niedzielną konwencją Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zainauguruje kampanię przed jesiennymi wyborami samorządowymi. W rozmowie z radiową Jedynką Beata Mazurek zapowiedziała, że w jej trakcie "ważne przemówienie wygłosi prezes partii Jarosław Kaczyński". Będzie się odnosiło do obecnej sytuacji i wyzwań, związanymi nie tylko z samorządową kampanią wyborczą, ale i z kolejnymi kampaniami.

Beata Mazurek powiedziała, że podczas konwencji przemówienie wygłosi też premier Mateusz Morawiecki, który ma odnieść się do tematu wsparcia rządu dla samorządów.
Rzecznik PiS skomentowała również ostatnie nieprzychylne sygnały ze strony niektórych samorządów wobec rządu.

Beata Mazurek: Opozycja jednoczy się przeciwko nam

- Nie dziwi mnie to. Samorządy są to w większości ludzie związani z opozycją - oceniła  Mazurek. Dodała, że chce spierać się wyłącznie merytorycznie. Jej zdaniem najbliższe wybory będą starciem pomiędzy PiS-em a innymi partiami. - Wiadomo, że opozycja jednoczy się przeciwko nam - powiedziała.

Jutrzejsza konwencja rozpocznie się o godzinie 12 Warszawskim Centrum EXPO.
Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, druga - 4 listopada.

Więcej o: