Pogoda w sobotę. Czy to już początek jesieni? Wciąż ciepło, ale pochmurnie. Na południu deszcz

Pogoda pierwszego dnia września będzie już bardziej jesienna, choć wciąż w całym kraju będzie ponad 20 stopni. Deszcze mogą wystąpić zwłaszcza na południu kraju.

Do końca astronomicznego lata jeszcze ponad dwa tygodnie, ale pogoda wraz z przyjściem września zapowiada się na bliższą jesieni. Według prognoz pogody na sobotę 1 września mieszkańcy południowej części Polski powinni przygotować się na zachmurzenie, a co za tym idzie: na przelotne deszcze.

Deszcz może pojawić się w Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach, a także w Łodzi - wynika z prognoz TVN Meteo. Co więcej w Małopolsce i na Podkarpaciu możliwe jest wystąpienie burz z deszczem.

W reszcie kraju, choć też możliwe jest zachmurzenie, będzie dosyć pogodnie.

Prognoza pogody na weekend [POGODA]

Pogoda w sobotę 1 września. Ciepło, ale nie upalnie

Mimo chmur i ewentualnego deszczu na południu, prognozy pogody wskazują, że w sobotę będzie stosunkowo ciepło. Wyjątkiem jest część Śląska, okolic Wałbrzycha i Wrocławia, gdzie termometry wskażą mniej niż 20 stopni Celsjusza.

W reszcie kraju będzie co najmniej powyżej 21 stopni, a w centralnej, południowej i południowo-wschodniej części Polski termometry wskażą ponad 24 stopnie. Najcieplej, bo około 26 st., będzie w Tarnobrzegu i Krakowie.

Więcej o: