Lidl wycofuje ze sklepów tatar wołowy. W badaniach stwierdzono obecność pałeczek Salmonella

Sieć Lidl poinformowała o wycofaniu jednej z partii tatara wołowego firmy Biernacki. Badania mięsa wykazały obecność pałeczek Salmonella. Lidl ostrzega, by nie spożywać produktu i zwrócić go do sklepu.

Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. podjął decyzję o wycofaniu z rynku produktu Tatar wołowy 200 g z terminami przydatności do spożycia do 03/09/2018 oraz 06/09/2018 o numerze partii 03218218. W badaniach wykonanych przez sanepid stwierdzono obecność pałeczek Salmonella, przez co producent nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa wskazanej partii produktu - informuje Lidl na stronie internetowej.

"Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu. Jednocześnie producent zapewnia, że każda partia produktu przed wprowadzeniem do obrotu podlega badaniom w akredytowanym laboratorium" - czytamy w oświadczeniu. Lidl zapewnia, że w trosce o bezpieczeństwo konsumentów "reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży".

Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony. Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl, wytworzone przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., nie są objęte wycofaniem i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

"Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za zaistniałą sytuację" - dodano.

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o:
Komentarze (43)
Lidl wycofuje ze sklepów tatar wołowy. W badaniach stwierdzono obecność pałeczek Salmonella
Zaloguj się
 • pasmale

  Oceniono 10 razy 8

  a warzywa od tego "biznesmena", co nie udzielił pomocy Ukraince z udarem, wycofali ze sprzedaży?

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 4

  Trzeba być idiotą, by kupować gotowy tatar. W dodatku taki z dwutygodniowym terminem ważności.

  Konsumentom życzę delektowania się "pysznymi" konserwantami :-)

 • wez_zesz

  Oceniono 6 razy 2

  Przestaje mi imponowac odwaga tej pozal sie Boze sieciowki, ktora co kilka dni oglasza,ze cos wycofuje. Z tego,co pamietam, byla juz papryka, kapusta pekinska, teraz tatar. Ja, po latach kupowania w tym sklepie, smiem stwierdzic, ze jedzenie z Lidla truje. Po nabiale mam permanentna zgage. Przestalam kupowac. Mieso - dziwnie sztywne, mozna w lodowce trzymac dwa tygodnie i sie nie zepsuje. Po winie -zgaga, chyba, ze z piwniczki Lidla. Oliwa - gorzka, wystawilam na smietnik. Pieczywo - slodkie ,jak diabli. Chyba tylko wode i cukier warto kupowac.

 • ludzik1-live

  Oceniono 6 razy 2

  Jak już się zjadło ,to w razie wystąpienia objawów iść zwracać przy kasie :) ???

 • glunek

  Oceniono 5 razy 1

  czyli BADAJA. to co kupisz gdzie indziej jest nie badane. jeszcze nie slyszalem aby na bazarze wycofano zepsute ryby. dopiero w domu smierdziało. tatara by opchneli w tej samej cenie. zatrules sie? udowodnij od czego. lidl jest ok-lepsze jakosciowo jedzenie niz w auchan czy tesco. z autopsji wiem.

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 1

  Skoro tatar jest z żółtkiem, jak na zdjęciu, to i nic dziwnego, że z salmonellą :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX