Lidl wycofuje ze sklepów tatar wołowy. W badaniach stwierdzono obecność pałeczek Salmonella

Sieć Lidl poinformowała o wycofaniu jednej z partii tatara wołowego firmy Biernacki. Badania mięsa wykazały obecność pałeczek Salmonella. Lidl ostrzega, by nie spożywać produktu i zwrócić go do sklepu.

Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. podjął decyzję o wycofaniu z rynku produktu Tatar wołowy 200 g z terminami przydatności do spożycia do 03/09/2018 oraz 06/09/2018 o numerze partii 03218218. W badaniach wykonanych przez sanepid stwierdzono obecność pałeczek Salmonella, przez co producent nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa wskazanej partii produktu - informuje Lidl na stronie internetowej.

"Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu. Jednocześnie producent zapewnia, że każda partia produktu przed wprowadzeniem do obrotu podlega badaniom w akredytowanym laboratorium" - czytamy w oświadczeniu. Lidl zapewnia, że w trosce o bezpieczeństwo konsumentów "reakcja była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży".

Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony. Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl, wytworzone przez Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., nie są objęte wycofaniem i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

"Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. przeprasza wszystkich konsumentów, którzy kupili wskazany produkt, za zaistniałą sytuację" - dodano.

Piłeś? Nie wchodź do wody! Alkohol i woda to zabójcze połączenie

Więcej o: