Niedziele handlowe 2018. Godziny otwarcia sklepów Lidl, Biedronka, Żabka w pierwszy weekend września

Przed nami kolejna niedziela handlowa. W jakich godzinach będą otwarte najpopularniejsze sklepy?

W niedziele handlowe, takie jak 2 września, wielu z nas uzupełnia zapasy. Oto niedzielne godziny pracy supermarketów, które Polacy odwiedzają najczęściej.

Auchan – godziny otwarcia w weekendy

Po wprowadzeniu w życie podziału na niedziele handlowe i niehandlowe, właściciele sieci Auchan zdecydowali o wydłużeniu godzin pracy w soboty. W związku z tym sklepy Auchan otwarte są w soboty od 7:00 do 22:00, z kolei w niedziele handlowe, od godziny 9:00 do 22:00.

Jak otwarte są sklepy Aldi w piątki, soboty i niedziele?

Sklepy Aldi w piątki i soboty otwarte są w tych samych godzinach, co w pozostałe dni tygodnia. Oznacza to, że od poniedziałku do soboty możemy zrobić zakupy w sklepie Aldi od godziny 8:00 do 21:00, z kolei w niedziele handlowe od godziny 9:00 do 18:00.

Biedronka – godziny otwarcia w soboty i niedziele

Biedronka to jedna z tych sieci sklepów wielobranżowych, które zmieniły godziny pracy w reakcji na wprowadzenie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Od marca tego roku większość sklepów Biedronka w piątki i soboty otwarta jest od 6:30 do 22:00, natomiast w niedziele handlowe od 8:00 do 21:00.

Kaufland – jak jest czynny w niedziele?

Większość sklepów sieci Kaufland w piątki i soboty otwiera swoje drzwi o godzinie 7:00 i zamyka je o 22:00. W niedziele handlowe sklepy Kaufland są czynne zaledwie o godzinę krócej, bo od 8:00 do 22:00

Lidl – godziny otwarcia w weekendy

Właściciele sklepów Lidl zdecydowali się na wydłużenie pracy swoich podwładnych w piątki i soboty. Dla klientów oznacza to, że w piątki i soboty mogą zrobić zakupy w godzinach 7:00 – 22:00. Jeżeli chodzi o niedziele handlowe, to większość sklepów Lidl jest otwarta od 9:00 do 19:00.

Jak w niedziele handlowe i niehandlowe otwarta jest Żabka?

Nie można mówić o stałych godzinach pracy sklepów Żabka – to, w jakich godzinach pracuje dany sklep, decyduje jego właściciel. Mimo to można zauważyć, że większość sklepów Żabka jest czynna od godziny 6:00 do 23:00. Duża część sklepów tej marki pracuje zarówno w niedziele handlowe, jak i niehandlowe, ponieważ Żabka podpisała umowę, na mocy której sklepy z zielonym zwierzakiem są także placówkami pocztowymi.

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: