Prognoza pogody na weekend - od deszczu w piątek po niezwykle ciepłą niedzielę [POGODA]

Pogoda. W weekend aura będzie nas zaskakiwać. Synoptycy przewidują burze i przelotne opady jak i niezwykle słoneczne momenty. Słupki na termometrach będą wahać się od 13 do ponad 20 stopni Celsjusza.

Pogoda w piątek będzie dość ciepła. Na zachodzie Polski przewiduje się temperatury w granicach 17-20 stop. C. Natomiast na wschodzie będzie nieco cieplej – na Podkarpaciu termometry wskażą nawet 25 stop. C. Tam też prawdopodobnie wystąpią  burze. Opady pojawią się przelotnie i to jedynie na terenie województwa podlaskiego.

Pogoda w piątekPogoda w piątek VentuSky

Pogoda w sobotę

Pogoda pierwszego dnia września zapowiada się dość pochmurnie. Przejaśnienia pojawią się tylko tymczasowo. Temperatury będą wahać się od 20 stop. C. w okolicach Gdańska do nawet 28 stop. C. w rejonach Rzeszowa. Na Dolnym Śląsku możemy spodziewać się większych opadów. Natomiast burze wystąpią w rejonie całej południowo-wschodniej Polski. Największe wyładowania przewiduje się w okolicach Przemyśla. W czasie burzy wiatr powieje z prędkością nawet 80 km/h.

Pogoda w sobotęPogoda w sobotę VentuSky

Pogoda w niedzielę

Przed nami naprawdę słoneczna niedziela. Przelotne deszcze wystąpią jedynie rano w województwie lubuskim. Temperatury będą za to iście wakacyjne – w całej Polsce termometry wskażą powyżej 20 stop. C. Na wybrzeżu możemy spodziewać się 23 stop. C., w centrum będzie to od 24 do 26 stop. C., zaś najcieplej będzie na Podkarpaciu – do 28 stop. C.

Pogoda w niedzielęPogoda w niedzielę VentuSky

Gwałtowne zmiany w pogodzie dotarły także do Polski. Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy z piorunami?