Prof. Gersdorf nie odpuszcza ws. Sądu Najwyższego. "Władza robi, co chce, a ja to, co muszę"

Małgorzata Gersdorf nie ustępuje w sprawie stanowiska w Sądzie Najwyższym. - Robię to, do czego się zobowiązywałam i przysięgałam. To nie są puste słowa - mówi.

W tym tygodniu w Monitorze Polskim pojawiły się obwieszczenia o wakatach w Sądzie Najwyższym oraz Naczelnym Sądzie Administracyjnym. W SN jest 11 wolnych stanowisk dla sędziów. Chodzi o osoby, które w myśl przepisów wprowadzonych przez PiS powinny przejść w stan spoczynku.

Małgorzata Gersdorf: Ja nie jestem bojownik

Jak powiedział reporterowi TVN24 minister Andrzej Dera z kancelarii prezydenta, jeden z wolnych etatów to ten pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Tymczasem prof. Małgorzata Gersdorf cały czas zapewnia, że pozostaje na stanowisku.

Władza robi co chce, a ja robię to, co muszę. To, co jest zgodne z tym, do czego się zobowiązywałam i przysięgałam. To nie są puste słowa

- powiedziała w piątek. - Ja nie jestem bojownik, ja nie jestem powstaniec, wiec tego proszę ode mnie nie oczekiwać - dodała później.

Prof. Małgorzata Gersdorf stwierdziła też, że Dera "dziwnie tłumaczy przepisy konstytucji, ale już się przyzwyczailiśmy, że nie ma reguł w tej interpretacji".

Gersdorf zapewniła, że będzie przychodzić do pracy do 2020 r. - W obecnej sytuacji jestem pierwszym prezesem Sądu Najwyższego - powiedziała. Padło też pytanie, co zrobi, gdy pojawi się jej następca. - Zobaczymy. Na razie nie nie przychodzi - odparła.

Sąd Najwyższy zawiesił przepisy

Obwieszczenia o wakatach sędziowskich zostały opublikowane mimo tego, że na początku sierpnia Sąd Najwyższy wysłał do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej 5 pytań prejudycjalnych. Jednocześnie SN zawiesił przepisy "odsyłające" sędziów w stan spoczynku.

Więcej o:
Komentarze (146)
Małgorzata Gersdorf: Robię to, co muszę. Będę przychodzić do pracy do 2020 r.
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 45 razy 33

  Konstytucja, przysięga, obowiązek świadczenia pracy, odpowiedzialność.
  Profesor Gersdorf nawet jakby nie chciała, to musi :)

  Pozdrawiamy

  Obywatele

 • darek655

  Oceniono 31 razy 23

  Brawo Pani Prezes Sądu Najwyższego. Dziękuję!

 • fakiba

  Oceniono 27 razy 19

  Konstytucja swoje a "wadza" swoje , mam nadzieję że pani zwycięży , życzę powodzenia

 • zd46

  Oceniono 27 razy 17

  Obecnie rządzący nie tylko nie rozumieją Konstytucji RP ale także polskiego języka i plącze im się:
  - kadencja z impotencją
  -transparentność z podłością
  -prawda z nieprawdą
  -prawo z biciem brawo
  i inne, wygłaszane przez "króla nonsensu M.Morawieckiego"

 • ollycrock

  Oceniono 24 razy 16

  Jesli przez zaniechanie nie sprzedamy swojej wolnosci - wszyscy urzednicy i politycy lamiacy konstytycjwe predzej czy pozniej trafia do pierdla - Duda pierwszy. Dlatego ta pisowska mafia beztalenci i karierowiczow rozpaczliwie probuje zapewnic sobie bezkarnosc zawlaszczajac sady i obsadzajac je swoimi marionetkami. Pisowska "interpretacja" zapisow konstytucji to bezczelna proba wmowienia Polakom ze " biale jest czarne i czarne jest biale" Prof. Gersdorf potrzebuje calego wsparcia jakiego mozemy jej udzielic. Jesli pozostawimy ja osamotniona bedziemy rzadzeni i gnojeni przez mafie Misiewiczow na wlasne zyczenie.

 • Kamil Hołub

  Oceniono 28 razy 16

  Dziękuje pani profesor za niezłomną postawę. Za 5-10 lat pisowski zamach stanu będzie odpowiednio oceniany przez spoleczeństwo, prawników i historyków. Nie mam co do tego wątpliwości.

 • justas32

  Oceniono 21 razy 15

  Pani Profesor - proszę się nie poddawać. Naród jest z Panią, świnie przeciwko Pani ...

 • zd46

  Oceniono 29 razy 15

  Chylę przed Panią czoła, tak powinien bronić postanowień Konstytucji każdy Polak i patriota. Pani nie musi ginąć za Konstytucję RP, pani ofiara złożona na "ołtarzu OJCZYZNY, dla "dziczy, hord wandali i betonu partyjnego" ,byłaby niezrozumiała i śmieszna, tak jak nie są dla nich zrozumiałe paragrafy Konstytucji RP. Dla nich Konstytucja RP, to tylko "instrukcja obsługi: sierpa, młota i cepa omłotowego" i statut partyjny dla „tępaków”. Wszyscy mówią o chlebie a oni ......tylko o niebie, o polskim niebie z bożkami Kaczyńskimi na firmamencie. Biedna nasza Ojczyzna, nie uległa najeżdzcom a ulegnie cwaniakom i zaborcom własnego chowu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX