Władysław Frasyniuk nie wprowadzał w błąd przedstawiając się jako Jan Grzyb. Sąd go uniewinnił

Władysław Frasyniuk nie jest winny wprowadzania policjantów w błąd - ocenił warszawski sąd. Były opozycjonista przedstawił się funkcjonariuszowi jako "Jan Józef Grzyb".

Władysław Frasyniuk został uniewinniony od zarzutu wprowadzania w błąd funkcjonariusza policji co do tożsamości swojej osoby - podaje TVN24. Chodziło o sytuację z czerwca zeszłego roku, kiedy działacz opozycji czasów PRL i krytyk PiS brał udział w manifestacji w czasie miesięcznicy smoleńskiej. 

W pewnym momencie doszło do przepychanek Frasyniuka z policjantami. Spisywany przez policjantów przedstawił się jako "Jan Józef Grzyb". Podśmiewał się z nich i opowiadał, że "Władek to mój konspiracyjny pseudonim".

Sąd Rejonowy w Warszawie ocenił, że z materiału dowodowego - w tym zeznań policjantów - nie wynika, aby intencją Frasyniuka było wprowadzenie policjantów w błąd. - Nie da się przyjąć, żeby ktokolwiek racjonalny mógł liczyć na to, że funkcjonariusze uwierzą w to, co mówi obwiniony - mówił sędzia Łukasz Biliński. Wyrok jest nieprawomocny. 

To niejedyne postępowanie, jakie toczy się wobec Frasyniuka w związku z czerwcową manifestacją. Wcześniej sąd umorzył postępowanie wobec Frasyniuka i 21 innych osób, które oskarżono o blokowanie marszu podczas miesięcznicy smoleńskiej. 

Opozycjonista jest jeszcze oskarżonym o naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów. W tej sprawie nie ma jeszcze terminu rozprawy. Frasyniuk nie przyznaje się do winy. 

Więcej o:
Komentarze (382)
Władysław Frasyniuk uniewinniony. Nie wprowadziła policjantów w błąd
Zaloguj się
 • yan57

  Oceniono 160 razy 26

  jak widać są równi i równiejsi w obec prawa .... taka się rodzi kasta nadzwyczjna -styropianowa...

 • godeep

  Oceniono 32 razy 18

  Ja się niedawno przedstawiłem policjantom jako Rodion Raskolnikow. Teraz czekam na grzywnę.

 • batura3

  Oceniono 180 razy 14

  Suweren prosi o konspiracyjny pseudonim Jarosława K. jakiego używał w Hali nr 26 :)))))))))))))))))))))))))))). Balbina????

 • mydeer

  Oceniono 53 razy 11

  Abstrahując zupełnie od politycznego kontekstu - wyrok jest głupi. Zdecydowanie jestem w stanie uwierzyć, że wielu ludzi nie wie kim był Władysław Frasyniuk, jeszcze więcej nie wie jak wyglądał. Warto sobie uświadomić, że z przywódców Solidarności większość ludzi kojarzyła tylko Wałęsę a po '89 Frasyniuk jakiejś wielkiej kariery nie zrobił. Jego rozpoznawalność jest porównywalna z Leszkiem Moczulskim.

  Więc to całkiem możliwe, że zwykły policjant nie wiedział, z kim ma do czynienia.

 • maras63

  Oceniono 70 razy 10

  Czy jeśli ja powiem policjantowi, że nazywam się Władysław Frasyniuk to mnie uniewinnią? pytam, bo przecież kontrole drogowe się zdarzają.

 • adrianos99

  Oceniono 72 razy 10

  Głupi wyrok.

  Czy sąd miał na myśli, że każdy funkcjonariusz publiczny musi znać z imienia i nazwiska wszystkie osoby publiczne w Polsce? Czy może że każdy funkcjonariusz musi umieć rozróżnić kiedy obywatel żartuje a kiedy mówi poważnie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX