Niedziele handlowe. Czy jutro duże sklepy będą czynne?

2 września to niedziela handlowa. Otwarte będą galerie handlowe i duże sklepy wielobranżowe, takie jak Tesco, Biedronka, Auchan czy Aldi.

Otwarte mogą być także osiedlowe sklepy oraz targi. Jeżeli jakiś sklep będzie dziś zamknięty, oznacza to, że jest to indywidualna decyzja właściciela.

Niedziele handlowe - wrzesień 2018. Kiedy kolejna niedziela handlowa?

2 września to jedna z dwóch niedziel handlowych w tym miesiącu. W kolejne trzy niedziele obowiązywać będzie ograniczenie handlu, co oznacza, że zakupy będziemy mogli zrobić tylko w takich miejscach jak stacje benzynowe, punkty pocztowe, apteki, kwiaciarnie, sklepy na dworcu czy piekarnie, których podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje. Kolejna niedziela handlowa w tym miesiącu zdarzy się dopiero 30 września - w ten dzień będziemy mogli spędzić czas w galerii handlowej, dyskoncie lub supermarkecie, kupując potrzebne nam produkty.

Niedziele handlowe w Europie. W jakich krajach obowiązuje zakaz sprzedaży w ostatni dzień tygodnia?

Przepisy dzielące niedziele na niedziele handlowe i niehandlowe obowiązują w niewielu krajach Unii Europejskiej. W większości spośród tych kilku państw zakaz handlu w niedziele jest zakazem częściowym, ograniczonym np. do pewnych regionów w kraju. Najbardziej restrykcyjne zasady dot. niedziel handlowych obowiązują w Niemczech oraz w Austrii. Częściowe ograniczenie handlu w niedziele obowiązuje w Słowenii, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Francji i Hiszpanii. Ciekawym przykładem dotyczącym wprowadzenia podziału na niedziele handlowe i niehandlowe są Węgry, które wprowadziły zakaz handlu w niedziele na rok. Eksperyment ten nie powiódł się jednak i po 397 dniach wrócono do przepisów sprzed tej zmiany.

Więcej o:
Komentarze (7)
Niedziele handlowe. Czy 2 września sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • kann2

  Oceniono 12 razy 8

  Tak, będą. Pisaliście o tym wczoraj, przedwczoraj i napiszecie jeszcze dwa razy dzisiaj, a także jutro. W przyszłym tygodniu od czwartku znów to samo.

 • 31.februarius

  Oceniono 9 razy 3

  Mam
  to
  w
  .....

 • matts06

  Oceniono 13 razy -1

  Podoba mi się ta cotygodniowa panika GW odnośnie niedziel, z tego powodu co tydzień muszą pisać swoim czytelnikom czy sklepy otwarte czy zamknięte :) Tylko dla tego, dla tej paniki, warto było te niedziele bez handlu wprowadzić, można się pośmiać :)

 • loneman

  Oceniono 6 razy -2

  Chciwa, bolszewicka holota ma bol dudy, jak milo :D=)

 • Oceniono 6 razy -2

  Ciekawe Jaką monetę za te super wiadomości miesięcznie bierze ten Magik Nazwijmy go redaktor

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX