"Kryłem gwałcicieli dzieci". Kontrowersyjne plakaty pojawiają się na pomnikach Jana Pawła II

Dyskusji na temat pedofilii w Kościele ciąg dalszy. W środę w Poznaniu na pomniku Jana Pawła II pojawiła się tabliczka z napisem "Kryłem pedofilów". Podobny transparent zawisł również w Warszawie.

Na fali niedawnych oskarżeń w stronę kardynała Theodore'a McCarricka oraz spotkania papieża Franciszka z ofiarami molestowania ze strony księży w Irlandii, wzmogła się dyskusja na temat pedofilii w Kościele. Słychać ją również w Polsce. Wracają głosy o tym, że papież Jan Paweł II miał wiedzieć o przypadkach pedofilii wśród księży i nie reagować w zdecydowany sposób. 

"Kryłem pedofilów" w Poznaniu

Jak poinformował wczoraj portal epoznan.pl, w środę rano na pomniku Jana Pawła II stojącym koło Katedry Poznańskiej na Ostrowie Tumskim została powieszona tabliczka z napisem "Kryłem pedofilów". Kuria nie chciała odnieść się do sprawy, powiedziała tylko, że księża, przechodząc obok pomnika, nie widzieli tabliczki. Policja również nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie.

"Kryłem gwałcicieli dzieci" w Warszawie

Być może będąc zainspirowanym zdarzeniem z Poznania, ktoś podobny transparent wywiesił w Warszawie. "Przyozdobiony" został pomnik Jana Pawła II na Placu Grzybowskim.

Napis głosił: "Kryłem gwałcicieli dzieci". Warszawska policja nie dostała na ten temat żadnego zgłoszenia.

Więcej o:
Komentarze (485)
"Kryłem gwałcicieli dzieci". Kontrowersyjne plakaty pojawiają się na pomnikach Jana Pawła II
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 92 razy 80

  Wasz idol JPII, jechał do Afryki, gdzie ludzie umierali w milionach z powodu głodu i aids-głównie dzieci..., a on zakazywał tym biednym ludziom stosować antykoncepcję!!! Nie chodzi o aborcję!!! Chodzi o ANTYKONCEPCJĘ!!! O PREZERWATYWY!!! Macie swojego "świętego"...

 • kocurxtr

  Oceniono 97 razy 55

  nareszcie !!!

  'nie lękajcie się...' ...prawdy

  czas pozbyć się pedofili w sutannach

 • uwoj.bydgoszcz

  Oceniono 97 razy 55

  Ale to przecież 100% prawda, więc jakie obrazoburstwo?
  PS
  "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
  Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
  Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
  Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą,"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX