"Kryłem gwałcicieli dzieci". Kontrowersyjne plakaty pojawiają się na pomnikach Jana Pawła II

Dyskusji na temat pedofilii w Kościele ciąg dalszy. W środę w Poznaniu na pomniku Jana Pawła II pojawiła się tabliczka z napisem "Kryłem pedofilów". Podobny transparent zawisł również w Warszawie.

Na fali niedawnych oskarżeń w stronę kardynała Theodore'a McCarricka oraz spotkania papieża Franciszka z ofiarami molestowania ze strony księży w Irlandii, wzmogła się dyskusja na temat pedofilii w Kościele. Słychać ją również w Polsce. Wracają głosy o tym, że papież Jan Paweł II miał wiedzieć o przypadkach pedofilii wśród księży i nie reagować w zdecydowany sposób. 

"Kryłem pedofilów" w Poznaniu

Jak poinformował wczoraj portal epoznan.pl, w środę rano na pomniku Jana Pawła II stojącym koło Katedry Poznańskiej na Ostrowie Tumskim została powieszona tabliczka z napisem "Kryłem pedofilów". Kuria nie chciała odnieść się do sprawy, powiedziała tylko, że księża, przechodząc obok pomnika, nie widzieli tabliczki. Policja również nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie.

"Kryłem gwałcicieli dzieci" w Warszawie

Być może będąc zainspirowanym zdarzeniem z Poznania, ktoś podobny transparent wywiesił w Warszawie. "Przyozdobiony" został pomnik Jana Pawła II na Placu Grzybowskim.

Napis głosił: "Kryłem gwałcicieli dzieci". Warszawska policja nie dostała na ten temat żadnego zgłoszenia.

Więcej o: