Wybory samorządowe 2018. Prowokacja i reklama działacza. Obiecywał w Chełmie... metro i stok

"Program wyborczy" na wybory samorządowe Grzegorza Gorczycy robi furorę w internecie. "Program" nie tylko wyśmiewa obietnice polityków, ale okazał się też... dobrą reklamą.

Wybory samorządowe za niecałe dwa miesiące, więc niektórzy zaczęli już wyczekiwać na wysyp plakatów i materiałów promocyjnych poszczególnych kandydatów - nie zawsze trafionych, bądź pełnych obietnic bez pokrycia.

Postanowił to wykorzystać chełmianin Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego, który na łamach lokalnej gazety "Nowy Tydzień" zamieścił ogłoszenie, z którego wynika, że startuje w wyborach samorządowych na prezydenta Chełma.

Obietnice Gorczycy? M.in. bezpłatne taksówki i komunikacja miejska dla mieszkańców, budowa metra, sprzedaż działek z domami za symboliczne 50 groszy, 1000 zł tygodniowo na każde dziecko, budowa stoku narciarskiego - lista jest długa.

Gorczyca miał być popierany przez Stowarzyszenie WeRwA. Samo ogłoszenie było ciekawe - w jego prawym górnym rogu, obok wizerunku "kandydata" pojawił się napis: "Zdjęcie bez obróbki - usterka Photoshopa".

Grzegorz Gorczyca: Mój program to wielka ściema

Dodatkowo na ogłoszeniu zamieszczono informację, że ciąg dalszy "programu" jest na stronie 9 lokalnej gazety. W internecie na początku wszyscy zaczęli żyć właśnie tylko pierwszą stroną, a tymczasem druga zawierała wielki napis:

Mój program na str. 7 to WIELKA ŚCIEMA

Dalej Gorczyca zachęca klientów do korzystania z wycieczek organizowanych przez Stowarzyszenie WeRwA.

Wszystko to było żartem z szastania przez polityków obietnicami, który Grzegorz Gorczyca wplótł w reklamę. Jednak, jak sam napisał na Facebooku, jego "program" był też trochę prztyczkiem w nos dla jego rzekomych konkurentów w Chełmie.

Pierwsze cztery punkty swojego "programu wyborczego" miał bowiem podebrać swoim "konkurentom", czyli:

  1. Bezpłatne taksówki i komunikacja miejska dla wszystkich mieszkańców
  2. 1000 zł tygodniowo na każde dziecko (w tym poczęte)
  3. Sprzedaż działek z nowymi domami za symboliczne 50 gr dla młodych chełmian
  4. 2700 zł za "szóstkę", 1700 zł za "piątkę" na świadectwie dla uczniów

Zobacz, jak dobrze zaplanować urlop w 2018 roku i zyskać na tym prawie 2 tygodnie wolnego

Więcej o: