Niedziele handlowe 2018. Czy Lidl, Biedronka i Tesco będą otwarte 2 września?

Przed nami kolejna niedziela - tym razem będzie to niedziela handlowa. Oznacza to, że otwarte będą galerie handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe, takie jak Lidl, Biedronka czy Auchan, w których wielu Polaków zaopatruje się w żywność czy chemię gospodarczą.

2 września to pierwsza niedziela handlowa w tym miesiącu. Kolejne trzy niedziele to niedziele niehandlowe, co oznacza, że najbliższa niedziela handlowa po zbliżającym się weekendzie wypadnie dopiero 30 września.

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w kolejnych latach?

Do końca bieżącego roku możemy liczyć na dwie niedziele handlowe w miesiącu. Jedynym wyjątkiem od rej reguły jest grudzień, w czasie którego będą aż cztery niedziele handlowe (decyzja ta jest związana ze zwiększonym zapotrzebowaniem na zakupy przed świętami Bożego Narodzenia). Ustawa o ograniczeniu handlu przewiduje jednak, że liczba niedziel handlowych w kolejnych latach będzie stopniowo maleć. Od stycznia 2019 roku będzie tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu, z kolei w 2020 roku będziemy mogli robić zakupy wyłącznie w siedem niedziel handlowych w ciągu roku. Stopniowe ograniczanie handlu w niedziele ma doprowadzić do całkowitego zakazu sprzedaży w ostatni dzień tygodnia.

Niedziele handlowe. Kto może sprzedawać pomimo zakazu?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie dotyczy wszystkich. Bez względu na to, jaka niedziela wypada, otwarte mogą być m.in. apteki, piekarnie, kwiaciarnie, sklepy z dewocjonaliami, placówki pocztowe oraz stacje benzynowe. Oprócz tego, zakaz handlu w niedziele niehandlowe nie dotyczy punktów gastronomicznych, instytucji kultury oraz firm, które zajmują się obsługą podróżnych - dotyczy to m. in. sklepów znajdujących się w halach dworców, a więc m.in sklepów sieci Biedronka na Dworcu Centralnym w Warszawie oraz na dworcach w innych dużych miastach.\

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe. Czy jutro Lidl, Biedronka i Tesco będą otwarte?
Zaloguj się
 • janusz_z_rabki

  Oceniono 15 razy 7

  A co z Carrefourem? Czy też będzie otwarty? PILNE!

 • Van der Seck

  Oceniono 16 razy 6

  Z drzeniem serca i rak oraz niepokojem czekam w kazda sobote na artykul o najblizszej niedzieli: czy material pojawi sie? Dziennikarze GW nie zapomna? CZY NIEDZIELA BEDZIE HANDLOWA!? Boz... Tak trudno mi zapamietac, ze to kazda pierwsza i ostatnia miesiaca... Tak trudno zrozumiec, ze WSZYSTKO bedzie otwarte, wiec czytam, ze i Biedronka, i Lidl, i Leclerc, i... Tyle waznych informacji... Tyle potu dziennikarskiego - dla mnie, przecietnego szaraka, ktory usilnie stara sie ogarnac rzeczywistosc... DZIE-KU-JE!!!

 • fotd

  Oceniono 14 razy 6

  Jak dobrze, że jest GW, która od kilku miesięcy, z uporem godnym lepszej sprawy, poświęca się temu tematowi.

 • kann2

  Oceniono 7 razy 5

  Tak, będą. Pisałam już wam dzisiaj o tym. Zresztą to już dzisiaj trzeci tekst na ten sam temat. Pisaliście także o tym wczoraj i przedwczoraj i napiszecie jutro. Tak jest co tydzień od czwartku do niedzieli.

  Czy w poniedziałek ukaże się jeszcze Gazeta Wyborcza?

 • loneman

  Oceniono 3 razy 1

  Swietnie, DZIEKUJE gazeto za te artykuly a bolszewickie pasozyty spoleczne niech wypluwaja flaki i szczekaja z tego powodu 😍😀😂

 • tomtg123

  Oceniono 9 razy 1

  Bez ironii i serio dziękuję za informacje - to raz, robię zakupy w niedzielę.
  A dwa - jeśli się pisowskie kundelki boją przypominania ludziom o tym, że sklepy są zamknięte w część niedziel, no to może warto zapytać: warto było w to szambo brnąć, pisiurki złamane ? ;)
  Gdyby nie było innych powodów, to bym zagłosował przeciwko PiSowi tylko z tego jednego powodu. Pozdro.

 • loneman

  Oceniono 9 razy 1

  Dobre te artykuky :D:):):)

 • kaviar100

  Oceniono 15 razy 1

  W Norwegii to normalka, że w Niedziele są zamknięte. Nikt tam z tego takie halo jak GW nie robi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX