Mateusz Morawiecki zawierzył Polskę Czarnej Madonnie. Sondaż: większość Polaków to popiera

Mateusz Morawiecki w lipcu na Jasnej Górze zwrócił się do Maryi, by "miała w opiece naród cały". Z sondażu opublikowanego przez OKO.press wynika, że większość Polaków uznaje posunięcie premiera za odpowiednie.

- Jasna Góro, Czarna Madonno, miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały - powiedział Mateusz Morawiecki 8 lipca podczas pielgrzymki Radia Maryja na Jasnej Górze.

Morawiecki zawierzył Maryi naród. Większość Polaków "za"

Portal OKO.press postanowił sprawdzić, co o zawierzaniu narodu Maryi sądzą Polacy i zlecił pracowni sondażowej Ipsos przeprowadzenie badania. "Spodziewaliśmy się, że większość Polaków uzna takie zachowanie premiera za niewłaściwe" - pisze autor portalu. Okazało się jednak, że większość badanych niczego niewłaściwego w zachowaniu Morawieckiego nie widziało.

Łącznie 54 proc. badanych uznało, że premier Morawiecki właściwie postąpił, wzywając Czarną Madonnę do opiekowania się Polakami. Z kolei 41 proc. ankietowanych przyznało, że zachowanie szefa rządu było nieodpowiednie. 5 proc. nie ma wyraźnego stanowiska w tej sprawie.

OKO.press przypomina jednocześnie, co o kwestii relacji między władzą a religią możemy przeczytać w Konstytucji RP: "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym” (Art. 25 ust. 2).

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o: