Kierował fordem posługując się protezą. Był tak pijany, że zamiast na nogę założył ją na rękę

Policjanci z Lubina zatrzymali kompletnie pijanego 62-latka, który kierował samochodem nieprzystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Protezą, którą powinien mieć na nodze, posługiwał się ręką, wciskając gaz, hamulec i sprzęgło. Mężczyzna miał też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci wyjeżdżając do zgłoszenia w jednej z miejscowości w gminie Lubin nawet nie podejrzewali, z kim będą mieli do czynienia. Okazało się, że mieszkańcy dokonali obywatelskiego ujęcia agresywnego kierowcy, który jako osoba niepełnosprawna, kierował nieprzystosowanym samochodem. Pojazd nie miał ważnego ubezpieczenia, a kierujący objęty był 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

62-latek wpadł, gdy zatrzymał się i zapytał o drogę. Osoby, które chciały mu pomóc wyczuły silną woń alkoholu. Wtedy udaremniły mu dalszą jazdę i wezwały policję. Mężczyzna był tak pijany, że zamiast na nogi, założył protezę na rękę, którą operował hamulcem, gazem i sprzęgłem. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,58 promila. 

Mieszkaniec powiatu polkowickiego odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a także niestosowanie się orzeczenia sądowego. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Więcej o: