Mężczyzna prowadził ciężarówkę, pijąc piwo. Podczas kontroli poprosił o kolejne

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymał kierowcę ciężarówki, który prowadził pojazd, pijąc piwo. Podczas zatrzymania prosił inspektorów o przyniesienie kolejnej butelki.

W niedzielę, 26 sierpnia, na lubuskim odcinku autostrady A2 uwagę inspektorów z WITD w Gorzowie Wielkopolskim zwrócił uwagę samochód ciężarowy, który  jechał zygzakiem w stronę punktu poboru opłat. Dodatkowo obowiązywał wtedy okresowy zakaz ruchu oraz zakaz ruchu dla ciężarówek na drogach. Inspektorzy postanowili zatrzymać pojazd i skontrolować kierowcę.

Okazało się, że Ukrainiec był nietrzeźwy i kierował samochodem, pijąc piwo. Jednocześnie zasypiał za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas kontroli mężczyzna prosił inspektorów o przyniesienie kolejnego piwa z kabiny ciężarówki.

Na miejsce wezwano policję. Mężczyzna był agresywny, więc skuto go kajdankami. Zajmie się nim sąd.

Więcej o:
Komentarze (73)
Mężczyzna prowadził ciężarówkę, pijąc piwo. Podczas kontroli poprosił o kolejne
Zaloguj się
 • elem901

  Oceniono 16 razy 10

  Haha na jednej stronie:
  Polak rzucał cegłami w Holandii
  Mężczyzna pił prowadząc ciężarówkę. W tym drugim wypadku narodowość drugorzędna kwestia, bo nie Polak ;)

 • krzysiozboj

  Oceniono 28 razy 10

  Zaprzyjaźniona firma spedycyjno-produkcyjna zatrudniała sporo Ukraińców, dzisiaj nie mają żadnego. Pytam znajomego "dlaczego", mówił, że inna mentalność. Jak mówisz do niego, to wszystko rozumie, po kilku dniach wychodzi, że albo nic nie zrozumiał, albo wszystko miał w d...e.
  Jeden z przykładowych numerów, to kierowca spotyka gdzieś na trasie znajomego z Ukrainy, TIR z towarem na parking, telefon wyłączony i trzy dni opijają spotkanie :)

 • stanislawperkoz

  Oceniono 31 razy 7

  złapali jednego a ilu takich jeździ? Pamiętajcie, ze wschodu jeszcze nigdy nic dobrego nie przyszło....

 • lewacka.konserwa

  Oceniono 22 razy 6

  I pewnie nie dostał tego piwa, o które poprosił. Coś się dzieje niedobrego z naszą tradycyjną, polską gościnnością.

 • onduma

  Oceniono 41 razy 5

  On wie, ze i PIS i PO chronia Ukraincow. Oto wasz "konieczna sila robocza". Robia sobie po prostu jaja z Polakow.

 • bigfisher

  Oceniono 16 razy 4

  Prowadziłem kiedyś w nocy, po drinku z imprezy. W pewnym momencie na maskę rzucił mi się jakiś facet. Wyskoczył zza przystanku autobusowego. Zobaczyłem go jak już był przed autem. Cudem go wyminąłem, zatrzymałem auto. Zaczął uciekać, więc pobiegłem za nim i go dorwałem. To było jeszcze dziecko. Miał 14 lat. Płakał, że chciał popełnić samobójstwo po kłótni z ojcem. Zaprowadziłem go do domu i oddałem rodzicom. Gdybym go trafił to nikt by mi nie uwierzył, że sam skoczył. Trafiłbym do kryminału na wiele lat. Co najgorsze, miałbym jego życie na sumieniu. Przysiągłem sobie, że nigdy więcej nie siądę za kółkiem po spożyciu. To było 16 lat temu i dotrzymałem danej sobie obietnicy. Co więcej, nabrałem wstrętu do pijanych kierowców. Nie mam dla nich żadnego wytłumaczenia ani współczucia.

 • ouimet

  Oceniono 4 razy 2

  "prosil kontrolerow o przyniesienie kolejnego piwa z kabiny"...To on kierowal z naczepy?

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 2

  W końcu suweren jest u siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX