Prognoza pogody na najbliższy tydzień. To już ostatnie chwile lata [POGODA]

Pogoda staje się coraz chłodniejsza, jednak pod koniec wakacji poczujemy jeszcze nieco lata. W tym tygodniu będzie sporo słońca, choć lokalnie mogą wystąpić również deszcze.

Pogoda dzisiaj będzie dość pochmurna w całym kraju. W okolicach Olsztyna mogą pojawić się deszcze. Temperatura wyniesie od 18 stopni na wybrzeżu do 23 stopni na południu Polski. Wiatr będzie słaby bądź umiarkowany.

Pogoda w środę

Pogoda w środę będzie nieco cieplejsza. Najwyższe temperatury wystąpią w zachodniej części Polski - w okolicach Zielonej Góry przewiduje się nawet 27 stopni. Synoptycy nie prognozują żadnych opadów, a jeśli się pojawią, to tylko przelotnie.

Pogoda w czwartek

Aura w czwartek zepsuje się, przynajmniej w zachodniej części kraju. Po południu nadciągnie front atmosferyczny wraz z opadami i burzami, który będzie przesuwał się na wschód. Wraz z nim nadejdzie stopniowe ochłodzenie. Najcieplej będzie w okolicach Wrocławia - temperatura wyniesie nawet 28 stopni, a tymczasem w Szczecinie już tylko 19 stopni.

Pogoda w czwartekPogoda w czwartek VentuSky

Pogoda w piątek

Pogoda w piątek ma być jeszcze chłodniejsza. Sierpień pożegna nas deszczowo - zapowiadane są opady zarówno na północy, jak i na południu Polski. Największych wyładowań atmosferycznych mogą spodziewać się mieszkańcy Podkarpacia. Tam też przewidziana jest też najwyższa temperatura - termometry wskażą do 23 stopni.

Pogoda w piątekPogoda w piątek VentuSky

Pogoda w weekend

Pogoda w ostatni weekend wakacji będzie nieco chłodniejsza. W sobotę najcieplej będzie na wschodzie kraju w okolicach Zamościa - przewiduje się nawet 26 stopni. Najzimniej będzie zaś na południu Polski - w pobliżu Zakopanego ma być tylko 13 stopni.

Pogoda w sobotęPogoda w sobotę VentuSky

W niedzielę będzie jeszcze zimniej - w Małopolsce termometry mogą wskazać nawet mniej niż 10 stopni. W pozostałej części Polski temperatura wyniesie od 18 do 24 stopni. Przez cały weekend opady będą pojawiać się głównie w południowej części Polski.

Pogoda w niedzielęPogoda w niedzielę VentuSky

Zapowiada się długie lato. Według prognoz ciepło będzie aż do listopada

Więcej o: