Policja wyniosła Obywateli RP z budynku. Blokowali obrady KRS, w końcu je odwołano

Obywatele RP od rana blokowali wejście do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa. Z tego powodu odwołano posiedzenie, na którym wybrani mieli zostać sędziowie do siedmioosobowego składy Izby Cywilnej. Na prośbę administratora obiektu interweniowała policja.

Około godziny 12.40 do siedziby KRS weszło około 30 funkcjonariuszy. Następnie policja odczytała komunikat, w którym osoby blokujące KRS poproszone zostały dobrowolne opuszczenie budynku. Ostrzegła, że w przeciwnym razie będzie musiała użyć środków przymusu bezpośredniego. Komunikat został odczytany dwukrotnie. Obywatele RP dostali 3 minuty na podjęcie decyzji, jednak nie zdecydowali się na dobrowolne opuszczenie siedziby KRS.

Policja wyniosła Obywateli RP, którzy blokowali obrady KRS

W efekcie policjanci zaczęli po kolei wyprowadzać Obywateli RP, a tak naprawdę - wynosić. Funkcjonariusze każdą z osób z osobna prosili o dobrowolne wyjście, ale żaden z demonstrujących nie zdecydował się opuścić budynku o własnych siłach. - Na to, co się dzieje w tym kraju, zgadzać się nie można dobrowolnie - powiedział jeden z Obywateli RP policji. 

Jeden z przebywających w siedzibie KRS mężczyzn ostrzegł policję, że ma złamane biodro i wybity bark. Jego również policja wyniosła, jednak nadzorujący akcję kilkukrotnie zaznaczył policjantom, aby wyjątkowo ostrożnie i delikatnie z nim postępowali. Sami funkcjonariusze, wynosząc mężczyznę, co chwilę się go pytali, czy nie chce odpocząć. 

Obywatele RP zablokowali KRS

W wyniku blokady ze strony Obywateli RP odwołane zostało dzisiejsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa, podczas której wybrani mieli zostać sędziowie do siedmioosobowego składu Izby Cywilnej. Jutro i prawdopodobnie w środę wybrani mieli zostać sędziowie do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.

Więcej o: