Kurier przewoził myśliwską ambonę. W sieci oburzenie. Jest odpowiedź firmy kurierskiej

Na fanpage'u "Ludzie Przeciw Myśliwym" pojawiło się zdjęcie samochodu z logo firmy kurierskiej GLS, przewożącego myśliwską ambonę. Sytuacja została skrytykowana przez administratorów i niektórych komentujących. Firma zapowiedziała, że wyjaśni sprawę i podkreśliła, że na co dzień podejmuje liczne działania wspierające zwierzęta.

Samochód z logo firmy kurierskiej GLS transportujący myśliwską ambonę - takie zdjęcie pojawiło się na facebookowym fanpage'u "Ludzie Przeciw Myśliwym". Administratorzy zwrócili się do firmy z pytaniem, czy ta wie, że auto jest wykorzystywane do instalowania ambon. Zasugerowano, że w ten sposób wspiera się odstrzał zwierząt.

Reakcje komentujących były podzielone. "Sprzeciwiam się temu żeby moje paczki woził typ, który przyczynia się do zabijania zwierząt. Stop takim osobom" - napisała jedna z użytkowniczek.

Wiele osób zwróciło jednak uwagę, że kurierzy często jeżdżą własnymi samochodami, nienależącymi do firm, z którymi współpracują. "Samochody są podwykonawców i mają prawo robić z nimi co chcą i wozić co chcą i firma kurierska nie ma prawa im nic zrobić" - skomentował inny użytkownik.

"Przesyłka jak każda inna. Też jestem przeciwna mordowaniu zwierząt, ale dostarczenie ambony to jeszcze nie morderstwo" - zauważyła jedna z uczestniczek dyskusji.

GLS: Wyciągniemy konsekwencje

Głos zabrała również firma GLS Poland, której logo znajdowało się na samochodzie.

"Szanowni Państwo, bardzo dziękujemy za zgłoszenie tej sytuacji. GLS Poland stanowczo sprzeciwia się takim działaniom, sami niejednokrotnie braliśmy udział w akcjach mających na celu wsparcie zwierząt, np. pomagając schronisku w Bydgoszczy" - czytamy w komentarzu firmy.

Przedstawiciele GLS poprosili użytkowników o podanie numeru rejestracyjnego samochodu, obiecali interwencję i "wyciągnięcie konsekwencji wobec kuriera".

Zwłoki, ścieki, odchody i pełzające robactwo. Oto piekło norek hodowanych na futra

Więcej o:
Komentarze (336)
Kurier przewoził myśliwską ambonę. W sieci oburzenie. Jest odpowiedź firmy kurierskiej
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 120 razy 50

  "Sprzeciwiam się temu żeby moje paczki woził typ, który przyczynia się do zabijania zwierząt. Stop takim osobom" - napisała jedna z użytkowniczek."

  Sprzeciwiam się, żeby tym samym powietrzem co ja, oddychały tak pop*****lone stworzenia, jak ta "użytkowniczka"!

 • udno

  Oceniono 73 razy 43

  To mam nadzieję, że GLS które chce wyciągać konsekwencje wobec kuriera ogłosi jednocześnie, że:
  - od dzisiaj nie dostarczy żadnej przesyłki do firm zajmujących się przetwórstwem mięsa
  - kurier nawet nie zbliży się do siedziby internetowych sklepów ze artykułami myśliwskimi i wędkarskimi.

  Czy może jednak aż tak skrupulatni nie będziecie?

 • crex-crex

  Oceniono 51 razy 39

  A żesz do jasnej ...
  Firmy kurierskie nie są od krzewienia idei jakichkolwiek tylko od wykonywania zleceń - o ile nie są niezgodne z prawem. A jeżeli właściciel samochodu robił to prywatnie, poza godzinami pracy, to - jeżeli nie ma zabronionych dostaw na własną rękę poza godzinami pracy dla GLS - to też jest to jego sprawa.

 • wesslingharald

  Oceniono 41 razy 27

  "...obiecali interwencję i "wyciągnięcie konsekwencji wobec kuriera" ??? Czyli co ... firma GLS będzie stosować jakąś pie...ną klauzule sumienia? Dziś w obronie jeleni, jutro homoseksualistów, pojutrze czystej wody ... To jest po prostu NIEPROFESJONALNE, durnie. Jesteście firmą transportową, wozicie wszystko na co zezwala prawo - wykonujecie swoją robotę zgodnie z zamówieniem, rzetelnie i na czas. To są priorytety dla mnie, jako dla poważnego klienta. Jeżeli będziecie się wikłać w takie gó...ane akcje to ja idę do konkurencji. Jesteście niepoważni, nieprofesjonalni, niepewni swojego - a wiec i mojego. :(

 • qawsedrftg

  Oceniono 40 razy 26

  A gdyby przewoził śruby albo kable do rzeźni (dziś zwanej "masarnią"), to by było oburzenie?

  Tak oto dziś media i inne bzdurne sieci nakręcają sobie hejty. A życie toczy się dalej :)

  Różni mądrzy lewusie protestują przeciwko myśliwym, ale mięso przeważnie jedzą - od zwierząt hodowlanych, cierpiących 400x bardziej niż te dziko żyjące. Jak kontrolować populacje sarnie czy dzicze gdy drapieżników nie ma? Ktoś wie?

 • kirdan1

  Oceniono 54 razy 26

  A jak będzie dostarczał packi na muchy to też będzie krzyk? Co z tego że muszka to bezkręgowiec, czy ona też nie chce żyć?!

  Ps. Ilekroć myślę, że "GW" już osiągnęła dno, to pojawia się coś takiego...

 • westgreg

  Oceniono 49 razy 21

  A skąd to oburzenie? Czy zakres wykonanej usługi był sprzeczny z zakresem oferty firmy lub regulaminem? Przecież (jak pokazała sprawa drukarza z łodzi) nie wolno nikogo dyskryminować posługując się przy tym "klauzulą sumienia".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX