Gdańsk: weszli do mieszkania sąsiada, pobili, oddali mocz na drzwi. Są w rękach policji

Trzech mężczyzn z Gdańska w wieku 19, 23 i 29 lat pobiło 58-letniego sąsiada, bo zwrócił im uwagę, że zachowują się zbyt głośno. Napastnicy cale zajście transmitowali na żywo w internecie. Są już w policyjnym areszcie.

Do wydarzenia doszło w czwartek w Gdańsku. Na filmie, który trafił do internetu, widać dwóch mężczyzn, którzy najpierw oddają mocz na drzwi sąsiada, a następnie wchodzą do jego mieszkania. W tym czasie trzeci sprawca wszystko nagrywa telefonem komórkowym.

Gdańsk: trzech mężczyzn zaatakowało 58-letniego sąsiada

Jeden z napastników uderza 58-letniego poszkodowanego w twarz jeszcze w progu. " Ja ci wezwę policję, k...o” - mówią do swojej ofiary.

Film z pobiciem trafił do serwisu YouTube. Sprawa obiegła media, a sprawcami zainteresowały się służby.

Akcję przeprowadzono szybko i skutecznie. W sobotę rano gdańska policja poinformowała o zatrzymaniu sprawców, do którego doszło już w piątek około godziny 15 w Nowym Porcie. Obecnie sprawcy przebywają w policyjnym areszcie.

Sprawą od początku zajmowali się kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili wytypowane adresy, przeprowadzili wiele rozmów z mieszkańcami nieruchomości, w których mogło dojść do tego zdarzenia, sprawdzili też wszystkie informacje, które zdobyli w trakcie pracy nad tą sprawą

- czytamy na stronie gdańskiej policji.

Poszkodowany 58-latek złożył na policję zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Mężczyźni wstępnie przyznali się do winy. Za pobicie grozi im do 5 lat więzienia, z kolei naruszenie miru domowego jest zagrożone karą więzienia do roku.

W jaki sposób zabezpieczyć swój dom przed włamywaczem?

Więcej o: