Pożar w czechowickim hotelu dla zwierząt. Zginęły 2 psy, ucierpiał właściciel. Policja prosi o pomoc

Policjanci z Czechowic-Dziedzic wyjaśniają, co doprowadziło do pożaru w hotelu dla zwierząt. Zginęły tam dwa psy, ucierpiał też właściciel przybytku. Funkcjonariusze proszą o zgłaszanie im wszystkich informacji, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

O pożarze hotelu dla zwierząt w Czechowicach-Dziedzicach (woj. śląskie) służby otrzymały w piątek nad ranem, około godz. 6.30. Z pożarem budynku przy ul. Lipowskiej walczyło dziesięć zastępów straży, a ogień spalił boksy, w których przebywały zwierzęta, a także przybudówkę hotelu. Płomienie zniszczyły też część elewacji i dachu domu właściciela hotelu.

Gdy wybuchł pożar w boksach znajdowało się osiem zwierząt. Właściciel próbował ratować psy, otwierając kraty, jednak dwa z nich zginęły. W pożarze ucierpiał także właściciel - został lekko poparzony i trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W piątek na miejscu pracowali policjanci, biegli i technik kryminalistyki, by zabezpieczyć ślady i materiał dowodowy. Funkcjonariusze zaczęli też dochodzenie, by wyjaśnić przyczyny wybuchu pożaru.

Policja z Czechowic-Dziedzic apeluje do osób, które mają informacje na temat tego zdarzenia, by kontaktowały się z komisariatem w tym mieście pod numerem 32 2148810 lub też dzwoniły pod numer alarmowy 112. Funkcjonariusze podkreślają, że gwarantują anonimowość.

Więcej o:
Komentarze (26)
Czechowice-Dziedzice. Pożar w hotelu dla psów. Zginęły zwierzęta
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 43 razy 17

  Szkoda psów. Właściciela też bo skoro ratował to raczej był porządnym człowiekiem. A nie pisorem który czyni sobie Ziemię poddaną.

 • maxwywar2

  Oceniono 12 razy 10

  Jak proszą o pomoc to zapewne chodzi o podpalenie. Nic w tym dziwnego wszak w polsce bestialstwo w stosunku do najsłabszych ( dzeci zwierząt) to norma. Najbardziej gardzi się tymi co pomagają. Zapewne jakiemuś sąsiadowi przeszkadzało szczekanie i sprawe chciał załatwic po polsku.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 8 razy 4

  Biedne zwierzaczki. Straszna strata.

 • maks200

  Oceniono 6 razy 4

  Kto mógł podpalić i doprowadzić do tragedii ??? na pewno psychopata, chory umysłowo,obłąkany,czubek,dewiant,maniak,szajbus,świr,wariat, wybryk natury,barbarzyńca,sadysta,zwyrodnialec,degenerat,ofiara przejscia wojsk Radzieckich przez Polskę,osoba związana z polityką,która wtrąca partie polityczne do zwierząt i sportu.

 • proteusz33

  Oceniono 25 razy -13

  Na którym piętrze wybuchł pożar ?

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 19 razy -15

  Ogłoście żałobę narodową. Z powodu "biednych piesków" oczywiście.

 • supertlumacz

  Oceniono 16 razy -16

  Psy odnalazły się , w lokalnym więzieniu. które opuściły tylko czasowo na znak protestu. Stawka wyżywieniowa w psim hotelu była kusząca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX