Kłótnia księży w Bełchatowie. W ruch miały pójść pięści. Arcybiskup wysłał ich na rekolekcje

"Dziennik Łódzki" opisuje nietypową sprawę z Bełchatowa: na parafię została wezwana policja. Powodem miała być kłótnia proboszcza z wikarym, a jeden z duchownych miał użyć siły.

W parafii w Bełchatowie doszło do kłótni na kościelnym placu. Nieporozumienie wynikło między proboszczem a wikarym. W pewnym momencie ten drugi miał być uderzony w twarz. Do zajścia - nieoficjalnie - miało dojść po tym, jak wikary opuścił parafię i zabierał swoje rzeczy osobiste - donosi "Dziennik Łódzki".

Na miejsce wezwano policję, która potwierdziła, że otrzymała zgłoszenie dotyczące kłótni na plebanii między proboszczem a wikarym. Proboszcz parafii nie chciał skomentować sprawy, a według "Dziennika Łódzkiego" obydwaj duchowni mają odbyć rozmowy ze zwierzchnikami w przyszłym tygodniu.

Pewne jest jedno: arcybiskup archidiecezji łódzkiej polecił obydwu księżom odbycie rekolekcji. Zapowiedział to rzecznik prasowy archidiecezji ks. Paweł Kłys, który wskazał też, że dopiero po rozmowach z duchownymi arcybiskup podejmie decyzje w tej sprawie.

Po internet do świątyni. Lokalny angielski kościół idzie z duchem czasu

Więcej o: