Robert Makłowicz założył koszulkę z napisem "konstytucja". "Stoję po stronie rozumu i prawa"

Robert Makłowicz zamieścił na swoim Facebooku zdjęcie, na którym wraz z grupą turystów pozuje w koszulce z napisem "konstytucja" . Niektórym jego fanom nie przypadło to do gustu. Teraz znany kucharz tłumaczy, że nie stoi po żadnej ze stron politycznego sporu.

Swoje zdjęcie w koszulce z napisem "konstytucja" Robert Makłowicz opublikował na Facebooku w środę. Fotografia została zrobiona w miejscowości Kuna Peljeska w Chorwacji. Nie wszystkim fanom podróżnika i kucharza to się spodobało.

Robert Makłowicz w koszulce z napisem "konstytucja"

Niektórzy z nich pisali dosadnie, by kucharz "nie podpinał się pod oszołomów". Sam Makłowicz do sytuacji odniósł się w rozmowie z portalem natemat.pl.

Na zwrócenie uwagi przez dziennikarza serwisu, że nałożenie tej koszulki było "opowiedzeniem się po jednej ze stron" Makłowicz stwierdził: - Moim zdaniem nie ma dwóch stron. A noszenie koszulki z hasłem "konstytucja" zawsze jest ważne i aktualne. To najważniejszy akt prawny w każdym państwie, które jest konstytucyjne. I konstytucji należy przestrzegać.

"Stoję po stronie rozumu"

Kucharz przyznał, że "można zmieniać konstytucję" ale potrzeba jest do tego konstytucyjna większość. - Nie można zmieniać ustroju państwa innymi metodami. I to nie jest kwestia opowiedzenia się po którejkolwiek ze stron, ale po stronie prawa. I tyle. Nie należę do żadnej organizacji politycznej i nie zamierzam do żadnej wstąpić - powiedział Makłowicz i dodał, że "od dawna słyszy głosy, że łączy politykę i kuchnię". -  Ludziom wszystko kojarzy się z polityką. Dostaję różnego rodzaju obraźliwe komentarze. Taki jest internet, w takim kraju żyjemy. Ludzie koniecznie chcą widzieć dwa plemiona - stwierdził. 

Swoje poglądy polityczne Makłowicz podsumował krótko: - Tak, ktoś nas podzielił, ktoś nas napuścił, natomiast ja stoję wyłącznie po stronie rozumu i prawa - zapewnił.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (295)
Robert Makłowicz nałożył koszulkę z napisem "konstytucja"
Zaloguj się
 • pysio62

  Oceniono 89 razy 41

  Bardzo wymowny i sluszny gest Makowicza, postapil tak jak powinien postapic kazdy patriotycznie nastawiony i uczciwy Polak.

 • gazetalogin12

  Oceniono 65 razy 35

  Wściekły atak pislamistów w odpowiedzi na zwykły gest wskazujący na wartość Konstytucji w porządku prawnym kraju świadczy tylko i wyłącznie o tym, że to partia zamordystów, głęboko antywolnościowa i antydemokratyczna. Koszulka z napisem 'Wolność' też pewnie działa na nich jak płachta na byka.

 • kukunapniu

  Oceniono 74 razy 28

  Proste pytanie, dlaczego PIS tak nienawidzi ludzi,
  którzy cenią najwyższy akt prawny jakim jest konstytucja?

  Czy to dlatego że ktoś spał do 12:00 kiedy inni wstawali o 6:00
  a teraz na wszystkich się mści za swoją nieudolność i życiowe porażki?

 • polakadam

  Oceniono 66 razy 26

  Koszulka konstytucja jest OK.
  Pisiory za kilka lat bedą chodzić w pasiakach.

 • jvn

  Oceniono 45 razy 25

  Patrząc na komentarze na gazeta.pl i na innych portalach w ostatnich dniach mam spostrzeżenie, że albo wybiło szambo albo PIS rozpoczął program Wybory+ i kazał swojej młodzieżówce spamować cały internet.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 61 razy 19

  doszło do tego żeby z chodzenia w koszulce z napisem KONSTYTUCJA, należny się tłumaczyć pisowskiemu motłochowi w obecnej Polcse

 • Mariusz Mizera

  Oceniono 34 razy 18

  Jakim człowiekiem trzeba być, by zgrzytać zębami na widok tego pięknego i ważnego słowa? Czy trzeba do cna sPiSnąć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX