Żagań: Chciał ukraść skuter, więc wyciągnął nóż. Rozmyślił się i pogryzł swoją ofiarę

Żagańscy policjanci zatrzymali po pościgu kierującego skuterem. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, a pojazd którym się poruszał zdobył w wyniku napadu na właściciela. Policjanci ustalili, że 34-latek groził poszkodowanemu nożem i pogryzł go.

W czwartek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o napadzie na mężczyznę w rejonie jednego z żagańskich marketów. Policjanci ustalili, że został on zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, który chciał zabrać jego skuter. Najpierw sprawca groził mężczyźnie nożem, jednak po chwili zdecydował, że nie użyje ostrego narzędzia, a... swoich zębów, którymi ugryzł pokrzywdzonego w rękę.

Gdy interweniujący policjanci zbliżali się na miejsce, sprawca wsiadł na pojazd i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg, ale uciekinier nie miał zamiaru oddać się w ręce policji. W pewnym momencie jednak skończyły mu się możliwości ucieczki i zmuszony był do zatrzymania pojazdu. 

W związku z tym, że 34-latek zachowywał się agresywnie i utrudniał czynności funkcjonariuszom, a do tego było czuć od niego alkohol, została mu pobrana krew do badań w celu ustalenia ewentualnej zawartości alkoholu w jego organizmie. Podejrzany został zatrzymany do wyjaśnienia a skuter w nienaruszonym stanie wrócił do właściciela jeszcze tego samego dnia. 

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia