Darłówko. Odbył się pogrzeb dzieci, które utonęły. Papież Franciszek przesłał kondolencje

W Sulmierzycach odbył się dzisiaj pogrzeb dzieci, które zginęły w Darłówku. Podczas nabożeństwa padły wzruszające słowa z ust katechety dzieci.

Tragedia w Darłówku wstrząsnęła całą Polską. 14 sierpnia troje rodzeństwa, które przyjechało z Sulmierzyc razem z rodzicami na wakacje, utonęło w Bałtyku. Według dotychczasowych ustaleń, dzieci - dwóch chłopców w chłopców w wieku 13 i 14 lat oraz ich 11-letnia siostra - weszły do wody z zakazem kąpieli, ich matka przez krótką chwilę zajmowała się 2-letnim dzieckiem. Wtedy doszło do tragedii. 

Pogrzeb ofiar z Darłówka. "Spotkamy się na wspólnym apelu"

Dzisiaj odbył się pogrzeb dzieci. Jak podaje portal wp.pl, nabożeństwo było bardzo podniosłe, pożegnać zmarłych w Darłówku przyszedł tłum mieszkańców. Jak relacjonuje portal, podczas nabożeństwa głos zabrał katecheta, który uczył dzieci. Ksiądz odczytał fragment wypracowania Kacpra, jednego z braci, którzy zginęli w Darłówku.  - Mam tutaj ostatnie wypracowanie Kacpra z religii. Przeczytam je: Jezus jest dla mnie wzorem do naśladowania, uczy, że dobro zwycięża nad złem - czytał katecheta.

Kondolencje od papieża Franciszka

Następnie ksiądz zwrócił się do szkolnych koleżanek i kolegów dzieci. - Nie tak miał się rozpocząć nowy rok szkolny i pierwszy apel. Trójka naszych bliskich zakończyła życie. Pamiętajmy jednak, że kiedyś wszyscy spotkamy się na wspólnym apelu -  powiedział.

Swoje kondolencje w związku z tragedią wysłał również papież Franciszek, który wysłał list z wyrazami ubolewania do Sulmierzyc.

Więcej o: