Burze niemal w całym kraju. Pogoda w piątkowe popołudnie nie będzie spokojna. IMGW ostrzega

Pogoda w piątkowe popołudnie może zepsuć nam plany. Gdzie wystąpią burze? Niemal w całym kraju. IMGW wydało ostrzeżenia.

Pogoda w piątek po południu przynosi chłodny front atmosferyczny, który niesie ze sobą burze oraz intensywne opady deszczu i gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla kilkunastu województw.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia dla prawie całego kraju

Front przemieszcza się z zachodu na wschód. Jak mówi synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk, spokojnie będzie jedynie na zachodnich krańcach Polski. W województwach zachodniopomorskim, lubuskim i na krańcach województwa wielkopolskiego nie wystąpią groźne zjawiska. Reszta kraju jest objęta ostrzeżeniami o burzach pierwszego stopnia.

Burze w piątek. Temperatura może spać do 10 stopni

W czasie tych burz mogą wystąpić opady do 40 milimetrów i porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Za frontem idzie ochłodzenie. Temperatura może spaść nawet o 10 stopni.

W sobotę też zagrzmi

Jutro gwałtowne burze są możliwe na wschodzie kraju. Najmocniej zagrzmi na południowym wschodzie, przede wszystkim na południu województw małopolskiego i podkarpackiego.

W czasie burz możliwe są porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. W pozostałej części kraju przewidywane są przelotne opady i słabe burze.
W przyszłym tygodniu, w centrum i na wschodzie kraju temperatura nie przekroczy 25 stopni. Jednak na południowym zachodzie, w połowie tygodnia termometry mogą wskazać nawet 30 stopni.

Sprawdź aktualną pogodę na interaktywnej mapie. Można też na niej zobaczyć, gdzie obecnie występują burze:

Więcej o: